Seat Altea XL - Oceń swoje auto

silnik
lista silników Seat Altea XL
Mniej

Oceny Seat Altea XL

3 % lepiej niż w segmencie VANy ( 4,10 )

dodano 19.06.2017 przez

Auto o fajnej stylizacji a przy tym bardzo funkcjonalne. Zwraca na siebie uwagę. Silnik 1,9TDI 105KM dobry do spokojnej jazdy i bardzo oszczedny, brak powaznych usterek. Warto dołożyć parę kucyków i wtedy smiga jak sie patrzy. Auto trzyma się drogi jak przyklejone, zawieszenie sztywne i bezawaryjne. Przeswit auta jest dobry nigdzie po naszych polskich drogach nie haczy. Dla mnie dużym plusem tego auta jest promień skretu. Dzięki temu Alteą zawraca sie i manewruje bardzo łatwo. Widoczność podobna do obecnie panujacej mody (szerokie słupki to minus podobnie jak w toyocie auris I generacji) ale na tle innych pojazdów na plus Altei wyżej się siedzi lepiej się widzi. Bardzo fajnie rozwiązane wycieraczki przedniej szyby. Pozycja spoczynkowa to połozenie pionowe wzdłóż słupków, dzieki temu na piórach nie osadza się piasek,a pióra wytrzymują dłurzej i nie rysują szyby. Bardzo dobra pozycja za kierownicą. Wygodne fotele, łatwo się wsiada i wysiada bo fotele są wyżej niż standardowych pojazdach. Fajne rozwiązanie w bagażniku z podwujną podłogą (nie wszystkie to mają). Wycieszenie fabryczne przecietne jak w wiekszości aut tej klasy. Ja osobiscie poprawiłem fabryke dokładajac w odpowiednich miejscach izolacje dźwiękochłonną aby zwiększyć komfort podróży. Panowie konstruktorzy z seata zapomnieli o uszczelnieniu fabrycznym połaczenia maski i plastiku gdzie woda przecieka dostajac sie w wygłuszenie silnika które po pwenym czasie z tego powodu się rozlatuje. Ja uszcelniłem połączenie usczelką do okien w kolorze czarnym i wyglada to jak połączenie fabryczne, dodatkowo matę wygłuszajacą maski zabezpieczyłem oklejając ją specjalną folią termiczną. Auto ogólnie jest tanie w utrzymaniu, mało pali. Brak awarji, z kosztuw eksploatacyjnych poza olejem i filtrami to co u mnie wymagało wymiany to łącziki stabilizatora w zawieszeniu.

dodano 03.10.2017 przez

Witam kupiłem altee od drugiego właściciela auto ma oryginalny przebieg i blachy cena adekwatna do stanu auta. Auto ma duży przebieg jak dla Polaka bo 250 tyś ale w środku wygląda jak nowe fotele nie zniszczone i dlatego wybrałem auto z sieci vw bo materiały są trwalsze od innych marek siedzenia wygodne szerokie nie tak jak w japończykach,samochód spełnia moje oczekiwania to nie jest demon prędkości na autostradzie ale auto do spokojnej jazdy z rodziną.Mam instalacje gazową stag sprawuje się świetnie z tym sinikiem nie odczuwam różnicy gaz benzyna.Silnik 1.6 102km dobrze znany mechanikom części zamienne nie powalają ceną.Polecam ten samochód ale nie kupiłbym go cenę wyższą jak 20 tyś

dodano 03.03.2015 przez

Będzie to moja pierwsza opinia nie wiem czy komuś sie przyda mam nadzieje że tak. (Drugą zamieszczę po roku użytkowania) Aktualnie samochód mam 2 tygodnie ale postanowiłem sie podzielić tym co już zauważyłem. Przesiadłem sie z Renault Megane i to co mnie pozytywnie zaskoczyło to jakość wykonania w seacie dużo lepsza niż w megane, bardzo dużo miejsca w środku widoczność do tyły no mogłaby być lepsza ale mam czujniki parkowania które dają rade. Żonie osobiście podoba sie to że jako pasażer ma pełna regulację siedzenia oraz klimatronic dwustrefowy zawsze mi marudziła ze ma za gorąco :)

dodano 31.08.2011 przez

Ogólnie samochodzik bardzo fajny. Jednak przed zakupem proponuję zastanowić się gdzie będziemy jeździć. Samochód posiada bardzo nisko umieszczone elementy podwozia - głównie osłony co powoduje, że przejechanie nawet nad kamieniem średnicy 5-8 cm, czy nad złożoną blokadą parkingową to sztuka. Nie wiem kto wymyślił dziwny wypust w poprzek samochodu (od spodu) za przednimi kołami, którym o wszytko haczymy. Zobaczę jak się będzie jeździło zimą w koleinach ale widzę to w ciemnych kolorach. Próbowałem kupić nowe sprężyny do tyłu ale zdobyć je to cud. Wszędzie sprzedają tylko obniżone.

dodano 04.07.2009 przez

Do Altei XL przesiadłem się z 12-letniej Hondy Accord i po przejechaniu kilku tysięcy km zawołałem "Hondo wróć". Auto jest ładne, ale wpływa to na widoczność, słupek przedniej szyby zasłania drogę w zakrętach w lewo w stopniu który uważam za niebezpieczny. Silnik 1.6 zdecydowanie za słaby na taka masę, pochwalić mogę zawieszenie i ilość miejsca jakim dysponuje Altea XL szkoda tylko że przednie fotele są tak małe i ciasne. Gdybym miał podejmować decyzję dot. zakupu jeszcze raz raczej kupiłbym coś innego coc technicznie (odpukać) nie mam z autem problemów.

dodano 04.09.2009 przez

Posiadam egzemplarz wyposażony w pakiet sport-up i nie żałuję wyboru. Lubię twardo zestrojone zawieszenie gwarantujące trzymanie toru jazdy, dynamiczny, elastyczny i ekonomiczny silnik oraz dużo przemyślanej przestrzeni. Sylwetkę uważam za jedną z najbardziej interesujacych w porównaniu z konkurencją (trochę futurystyczna i ze smakiem)- ale to już rzecz gustu. Przed zakupem przeszły selekcję dwa auta: Toyota corolla verso oraz Seat Alea xl. Nie żałuję zakupu Seata.

dodano 20.09.2011 przez

Za 50 kk odezwę się ponownie, na tym etapie nie mogę wystawić innej noty niż 5+. Przyznam, że poprzednie auto utraciłem nagle i niespodziewanie, jednak wybór kolejnego trwał miesiąc, bo nie musiałem się śpieszyć, więc jazd próbnych miałem sporo, oj sporo. Do tego urwisy na tylnym siedzeniu nieźle skatowały poszczególne marki i w demokratycznym głosowaniu, łącznie z psem labradorem wszyscy zdecydowali o seacie ALTEI XL.

dodano 02.03.2009 przez

Witam .Polecam ten samochód wszystkim którzy mają małe dzieci a nie chcą jezdzić vanem który pali jak smok. Autko było by super gdyby nie wyciszenie!!!Tu Panowie z SEATA dali ciała. Jeżdziłem wcześniej Peugeotem 406 -tam w porównaniu do ALTEI było bardzo cicho.Ale poza tym rewelka -zgrabny zwarty dający się polubić samochód rodzinny.POLECAM.

dodano 11.05.2016 przez

No to jestem obieciałem ze po roku sie odezwę wiec sie odzywam :). To tak samochód posiadam juz 1,7 roku i przez ten czas nic sie nie działo wymieniłem olej filtry. Nadal uważam że jest to świetny samochód i jestem z niego bardzo zadowolony (bardzo cieszy mnie to że nie jest nafaszerowany elektroniką!). A pozatym wszystko co juz pisałem wczesniej.

dodano 14.06.2010 przez

Samochód daje dobre wrażenia z jazdy, super się prowadzi, za moc i skrzynię DSG pochwała, automat jest niesamowity. Pod maską czasami 170KM przydało by się. Bagażnik nie jest pakowny jak myślałem, do Zafiry się nie umywa. Wygląd auta b.atrakcyjny, dobrze się prezentuje. SERWISY fatalne, a turbo wadliwe i po regeneracji znów się psuje.