Ocena kierowcy - Seat Altea XL

Piotrek, 8 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2007
Seat Altea XL 1.8 TSI 160KM 118kW od 2005 - Oceń swoje auto
Auto bardzo przyjemne pod każdym względem wyróżniające sie z pośród tłumu minuvanow. Bardzo przyjemnie sie nim jeździ jednak z moim silnikiem słabsze myśle ze są za słabe... Szwagier ma xl w dieslu 105 koni i już trochę autku brakuje... Uwaga auto z manualna skrzynia biegów której nie można niestety zaznaczyć w ocenie...
Silnik bardzo dobrze napędza auto 160 koni w turbo benzynie musi w koncu przekładać sie na przyspieszenie. Uwaga na xl przed 2011 rokiem tak jak moja przy przebiegu 120 tys łańcuch rozrządu do wymiany... U mnie w serwisie kosztowało to 1300 zł za to mam spokój... Jeśli chodzi o inne rzeczy bez zastrzeżeń?
Biegi wchodzą bez żadnych problemów... Dawniej myślałem ze xl z tym silnikiem jest tylko z automatem... W sumie to szkoda bo ja preferuje automatyczne skrzynie biegów. Ale jeśli chodzi o manuala bez zastrzeżeń ...
Auto bardzo dobrze trzyma sie drogi , jestem aż zdziwiony bo jak na ta masę i wysokość auta lepiej w prowadzeniu niż mazda 6 czy peugeot 608.
Komfort ani nie rozpieszcza ani nie przeszkadza. Troszkę za głośny przy dużych prędkościach ale to w kibucu minvan klasy średniej a nie limuzyn ... Siedzenia dobrze trzymają i nie męczą przy długich podróżach wiem bo jechałam na raz 1300 km i pomimo problemów z plecami jakie mam nic mnie nie bolało ?
Wszystko instynktownie. Mam najbogatsza wersje z klimatronikiem dwu strefowym. Nie miałem żadnego problemu ze znalezieniem jakiegoś przycisku ?
Wszystko działa szybko. Dobrze chłodzi i dobrze grzeje? choć przy mocnym słońcu przez okna które maja duża powierzchnie czuć ze jest skwar na polu mimo ze w aucie jest chłodno... Takie dziwne uczucie hihi
Miejsca pod dostatkiem w każdej części samochodu dla rodziny 2+2?
Uwzględnieniem wyciszenie w rubryce komfort.
Jak na benzynę 160 koni myśle ze spalanie przyzwoite. Autostrada 130-160 spalanie 8 litrów miasto 11 przy ekonomicznej jeździe 6.5-7 nie jest złe ?
Za ta cenę bardzo fajne autko . Mi daje przyjemność z jazdy a rodzina zadowolona?
Cześć zawieszenia koszt 220 zł... Nic strasznego i normalnego przy użytkowaniu samochodu.
Wymiana rozrządu dawał o sobie już trochę znać choć producent przewiduje wymianę na 200-220 tys ha radzę to zrobić przy 120 ?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]

12,5