Ocena kierowcy - Seat Altea XL

Grzegorz, ponad rok temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Seat Altea XL 1.9 TDI 105KM 77kW 2006-2015 - Oceń swoje auto
Auto bardzo fajne. Mam go 4 lata i nie było większych problemów. Kupiłem sprowadzone z Niemiec. Prowadzi się przyjemnie. 105 KM jak dla mnie optymalne dla tego auta. Niestety muszę wymienić na większe, bo rodzina się powiększa a szkoda trochę się będzie rozstać.
Poza standardowym serwisem nic nie musiałem z nim robić. Chodzi za każdym razem elegancko. Choć musze przyznać, że przez 4 lata jak nim jeżdżę zrobiłem tylko jakieś 20 tyś km.
Ogólnie OK, tylko 3ka czasami nie wskakuje za pierwszym razem.
Tu bez żadnych problemów. Dobrze trzyma sie drogi.
OK, zero rdzy.
Tu nieco słabiej przez te szerokie słupki, ale da się przyzwyczaić do tego.
Dla mnie OK, ale nie jeżdżę często na długie trasy, więc nie mam tu dużych potrzeb.
Klima daje radę. Tylko przy słabej pogodzie bardzo mocno parują szyby i nawiew tylko na przednią szybę pomaga. Jakieś pochłaniacze też się słabo sprawdzały.
Naprawdę bardzo dużo miejsca, my akurat mieliśmy z tyłu 2 duże dziecięce foteliki RWF (tyłem do kierunku jazdy) i ładnie się mieściły. No i bagażnik bardzo pojemny.
To największa bolączka tego auta. Przy jeździe powyżej 100km/h da radę rozmawiać jedynie z pasażerem z przodu obok. Usłyszeć kogoś z tylnego siedzenia to nie ma szans.
U mnie wychodziło średnio ok. 6l/100km czyli bardzo ekonomicznie jak na takie auto.
Miałem problemy z otwieraniem drzwi pasażera (tylko od środka działało, podobno często tak bywa w tym modelu). Zacina się czasami zamek bagażnika, wymiana nie pomogła, czasami działa, czasami trzeba kilka razy próbować (albo otwierać od środka). Innych usterek nie miałem.
Żadnych poważnych awarii nie było.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,4