Lista ocen Seat Ateca (30) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~APK
SUV 2.0 TSI 190KM 140kW
Na razie mogę powiedzieć tylko o spalaniu. Mimo wysiłków skrzyni biegów, która katuje silnik niskimi obrotami, rekordów niskiego spalania nie bije. Miasto przy normalnej jeździe 10,5-12 l. Autostrada ok. 10 l (przy normalnych prędkościach), a czasem niżej. Przy bardzo spokojnej jeździe drogami krajowymi być może da się zejść poniżej 8 l, ale jeszcze nie miałem okazji. Na razie całokształt wychodzi mi ok. 10-10,5 l. W takim nadwoziu i z...
~Fascynat
SUV Facelifting 1.5 EcoTSI 150KM 110kW
Nie wiem ale z doświadczenia wcześniejszego wszystkie z grupy Volkswagena są dosyć tanie w utrzymaniu... mnóstwo serwisów i sklepów z częściami Tak więc tutaj nie przewiduję problemów i wysokich kosztów Zresztą dyrektywy unijne są tak liberalne ze ni nakładają obowiązku serwisów w ASO więc ...szukamy dobrego pewnego znajomego mechanika i robimy te przeglądy co jakiś czas i spokój
SUV 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
cena zakupu i serwisowania niższa niż tożsamego Tiguana o około 1/4 i niższa od Audi Q3 o ponad 1/3, długa 5-o letnia gwarancja, niska waga (jest lżejszy od Tiguana o 120kg przy tym samym wyposażeniu), przeglądy co 2-a lata lub co 30 tyś km - to wszystko daje nadzieję na stosunkowo niskie zużycie paliwa i zmniejszone koszty eksploatacji... ewentualne naprawy obejmie długa gwarancja.
~Basowka
SUV 1.5 EcoTSI 150KM 110kW
Spalanie wygląda tak, że w mieście w dłigich korkach średnia nie wygląda ciekawie, powolna jazda wychodzi dość drogo (ok. 12-14l/100). Ogólnie auto średnio pali 7 litrów. Najczęściej jeżdżę sam w cyklu mieszanym (krajówka, miasto, autostrada (bez szaleństw) 6-9l. W trasie przy spokojnej jedzie potrafi zaskoczyć 5.3. Spalanie mocno odzwierciedla styl jazdy.
SUV 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
cena niższa niż tożsamego Tiguana o ponad 1/5, oszczędny silnik, długa 4-o letnia gwarancja, niska waga (jest lżejszy od Tiguana o ponad 100kg przy tym samym wyposażeniu), przeglądy co 2-a lata lub co 30 tyś km - to wszystko daje nadzieję na stosunkowo niskie zużycie paliwa i zmniejszone koszty eksploatacji...
SUV 2.0 TSI 190KM 140kW
Są dość drogie przeglądy jak na SEATA, dziwnie też wychodzą ich terminu - niby wg wskazań komputera (czyli powinno byc co 30 tyś km), lub co rok, ale u mnie szybciej zawsze mija też rok niz przychodzi informacja z komputera pokładowego...
~Marol
SUV 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
koszty utrzymania są akceptowalne jeśli ktoś kupuje auto z rozmysłem i bierze to we wcześniejszych kalkulacjach finansowych pod uwagę. Ogólnie jest dobrze koszty eksploatacji średnie jak przy autach tego typu i marki.
~Konrad
SUV Facelifting 1.0 EcoTSI 110KM 81kW
Przy spokojnym stylu jazdy spalanie średnie na poziomie 5,7- 6,1 litra na tak duże auto to super wynik. oczywiście jak będziemy go kręcić wysoko o czym pisałem wypije więcej.
~Ali
SUV 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
Ciężko powiedzieć coś o kosztach serwisu - koszt przeglądu wg serwisu to około 800zł, pierwszy po 30 tys, później wg wskazań komputera, zużycie paliwa raczej niskie.
Dziennik kosztów dla Seat Ateca
7,1
9,1
~Expert z doświadczeniem
SUV Facelifting 1.5 EcoTSI 150KM 110kW
Serwis wszędzie w serwisach seat, skoda, audi I jak kto woli to w 1000 cach warsztatów