Lista ocen Seat Ateca (34) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
SUV 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
auto jest nadzwyczaj ciche - spokojnie można rozmawiać i słuchać cichej muzyki nawet przy prędkościach "autostradowych" rzędu 150km/h - powyżej tej prędkości zaczyna być słychać nie tyle silnik co szum wiatru wokół lusterek i przednich słupków - brakuje klejonych szyb które by to zniwelowały jak w Audi SQ5 (ale to nie tal liga cenowa). nawiewy od klimy są ciche, nic nie stuka, plastiki miękkie i dobrze spasowane - nie skrzypią nawet na...
~APK
SUV 2.0 TSI 190KM 140kW
No i tu jak na razie największa dla mnie wada. Szumy powietrza stają się słyszalne już po przekroczeniu 90 km/h, a później jeszcze rosną (chociaż między 140, a 160 już różnicy nie widzę). Podczas jazd testowych też to słyszałem, ale zrzuciłem to na warunki pogodowe... Yeti, które jest przecież bardziej pudełkowate, było pod tym względem cichsze. Czyżby Ateki nie testowali w tunelu aerodynamicznym?
~Fascynat
SUV Facelifting 1.5 EcoTSI 150KM 110kW
Tutaj jest sporo rozbieżności ale ja nie mogę się przyczepić... może niektórzy mają powypadkowe i coś im szumi. Generalnie oceniam wyciszenie na -5 Ale z drugiej strony jest fajnie usłyszeć dobry dźwięk silnika i wydechu. I tutaj wg. mnie Seat Ateca znalazł kompromis i jest ok
~Marol
SUV 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
Auto jest dobrze wyciszone co zapewnia komfort w podroży. Przy prędkościach autostradowych i nie tylko daje się swobodnie rozmawiać i słuchać muzyki. Dzięki dobremu wyciszeniu nawet podróże powyżej 1000 km nie są uciążliwe, nikt nie uskarża się na bul głowy.
SUV 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
auto jest nadzwyczaj ciche - spokojnie można rozmawiać i słuchać cichej muzyki nawet przy prędkościach "autostradowych" - nie jechałem jeszcze ponad 150km/h bo mam to autko dopiero tydzień, więc nie wiem co by było przy katalogowych 210km/h...
~Artur
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
Pierwsze wrażenie po kupnie - jest cicho! Nawet bardzo. Jednak po 20tyś kilometrów słyszę już niedoskonałości. Nie potrafię jednak określić czy to moje ucho się przyzwyczaiło, czy może auto już zaczęło być mniej szczelne.
SUV 2.0 TSI 190KM 140kW
Cichszy był tylko Ford C-Max z tych aut którymi jeżdziłem - ale to był juz ideał w tej dziedzinie. Auto jest ciche - spokojnie można rozmawiać i słuchać cichej muzyki nawet przy prędkościach "autostradowych" rzędu 140-150km/h.
~Basowka
SUV 1.5 EcoTSI 150KM 110kW
Według mnie jest cicho. Silnik słychać tylko na tyle, że wiadomo co tam się dzieje pod maską, ale przyjemnie. W trybie sport i powyżej 130km/ hrobi się już głośniej.
~Konrad
SUV Facelifting 1.0 EcoTSI 110KM 81kW
Bardzo dobre wyciszenie, jestem zaskoczony, silnika praktycznie nie słychać , bardzo cichych opon NOKIAN również nie słychać, tylko szum opływającego powietrza

Usterki Seat Ateca

Seat Ateca – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~JACATECA
SUV 1.6 TDI Ecomotive 115KM 85kW
Przy wyższych obrotach (dalekich od maksymalnych) do kabiny od strony komory silnika dociera dosyć uporczywy, brzydki dzwięk u konkurencji jest ciszej.