Lista ocen Seat Cordoba I (272) - Widoczność

Na liście zabraknie 291 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vandalka
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
to auto wysoce rozwinęło moje umiejętności jeśli chodzi o cofanie... korzystając w trakcie tego manewru z tylnej szyby mamy problem, który zawdzięczamy wysokiemu sedanowskiemu bagażnikowi, uniesionej ku górze tylnej półce i spojlerowi... dodatkowo problemem jeszcze było sto tysięcy naklejek z napisem \"Seat\" \"Volkswagen Group\" itp oczywiście do wszystkiego można się przyzwyczaić, a naklejki brutalnie i po chamsku zerwać widoczność z...
~Jarek
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Do przodu ok, na boki - wiadomo zależy od sytuacji czasem trzeba się nachylić żeby \"ominąć\" boczny słupek. Do tyłu większość osób, które próbowały moim autem jechać narzeka a ja nie mam z tym problemu mimo wysokiej \"dupy\" - wyznacznikiem dla mnie jest spojler, który widzę po odwróceniu się do tyłu i nie muszę unosić się na fotelu (przy wzroście 190cm) a tak ogólnie to cofam zawsze patrząc w boczne lusterka.
~serwer.poczty@gmail.com
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Wysoko usytuowana tylna szyba sprawia, ze widocznosc do tylu przez wewnetrzne lusterko jest slaba. Rowniez umiejscowienie przednich slupkow czasem moze przeszkadzac. Moziwosc zobaczenia pieszych przed przejsciem mozliwa jest tylko w pewnym momencie, zazwyczaj jest juz za pozno na spokojne wyhamowanie, ale mozna sie zatrzymac. Sprawe rozwiazuje ogromna ostroznosc i wyczulenie na ten fakt oraz wolnijesza jazda.
~damianoso
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
To jest najwiekszy mankament tego samochodu. O ile do tylu jeszcze jakos ujdzie, zadarty tylek nie przeszkadza zbytnio, to do przodu jest tragedia jak dla mnie. Przednia belka po lewej stronie baaaardzo redukuje widocznosc. Czesto zdarza sie ze widze kogos dopiero w ostatniej chwili. Lusterko po srodku takze czest ostanowi bolaczke. Trzeba naprawde byc niezle skoncentrowanym by w nic nie puknac (mam na mysli wieksze predkosci)
~Marcin
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Wszystko widać, więkość użytkowników narzeka na tylną szybę, ja nie odczuwam dyskonfortu z powodu wysokiego tyłu. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to ze względu na moją pozycję podczas jazdy(daleko odsunięty fotel) czasem przeszkadzaja mi boczne słupki pomiędzy drzwami, szczególnie gdy wiozę pasażera. Przydałyby się dłuższe drzwi, ale to nie jest coupe...
~Diksam
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Przednia szyba: jedyny problem to jak ktoś jest wysoki to może nie widzieć sygnalizacji świetlnej (będzie musiał się trochę wychylić jak za blisko podjedzie) ale za to słońce tak bardzo nie razi :-) Tylna szyba: widoczność słaba ograniczona przez wysoki bagażnik Może nam to tylko trochę utrudnić parkowanie ale w końcu od czego są boczne lusterka...
~jasiuuu
Sedan 1.9 D 64KM 47kW
Z widocznością moim zdaniem nie jest juz tak dobrze. Do tyłu - porażka ( to nie szyba a mały lufcik i to na wysokości klatki piersiowej). Ale mozna nabrać precyzji i wyczucia. Na boki samochodu i do przodu jest ok ale słupki są moim zdaniem pod niewłaściwym kątem, i skręcając w boczną drogę na której są pasy nie widac pieszych (ograniczenie widoczności)
~Seatowiec
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
ważna wada konstrukcyjna tego auta lewy słupek z przodu, przy skręcie w lewo kilkakrotnie nie zauważyłem auta/rowerzysty jadącego z lewej prosto, bo po prostu zasłaniał mi go słupek! Do wyrobienia nawyk "wyglądania zza słupka" przy skręcie... Parkowanie tyłem tylko na lusterkach, wysoki tyłek wszystko zasłania :)
~dmot
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
widoczność do przodu i na boki bardzo dobra słupek \"A\" w ogóle nie przeszkadzał, jedynie widoczność \"do tyłu\" nieco ograniczona, wynikało to bardziej z budowy auta (sedan), aniżeli jakiś udziwnień czy niedoróbek projektantów. Zarówno w bocznych jak i w wstecznym lusterku widoczność bardzo dobra.
Dziennik kosztów dla Seat Cordoba I
8,7
9,4
~Gizzah
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Boczne listwy trochę grube, przy niektórych zakrętach całkowicie zasłaniają pojazdy jadące z naprzeciwka. Poza tym tylna szyba położona jest dosyć wysoko, co początkowo może denerwować. Cofanie na parkingu tylko na boczne lusterka i czuja, ale da się przyzwyczaić.