Lista ocen Seat Exeo (55) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alex
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Tutaj jest wszystko super. Skrzynia bardzo precyzyjna. Przełożenia krótkie. Przy prędkości 140kmh (GPS) mam 2200 obrotów na minutę. Niestety u mnie jest lekka wibracja na lewarku skrzyni. Nie wiem czy tak jest w każdym exeo, ale mój tak ma.
~PW
Sedan 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Skrzynia ma krótkie skoki, chodzi lekko i precyzyjnie. Szósty bieg to wygoda i zmniejszone spalanie. Jedynka jak to w dieslach tylko do ruszania. Dla mnie to duża zmiana bo do tej pory jeździłem benzyną. Ale można się przyzwyczaić.
~Waldemar
ST Facelifting 2.0 TSI 200KM 147kW
płynne przyśpiesza, żadnych szarpnięć, możliwość ręcznej zmiany biegów lewarkiem, czy łopatkami pod kierownicą, bardzo fajny tryb Sport (wtedy kreci d wyższych obrotów). Skrzynia 7 biegów + wsteczny
~Jakub
ST Facelifting 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Skrzynia pracuje bez zarzutu,jedyne co to dla mnie 2ka jest dość krótka...Poza tym jest okej. Auto ma tak zestrojoną skrzynię że na autostradzie lekko można jechać 200km/h i jest w cicho jak na tę klasę auta.
~DanielP
Sedan 1.8 20v Turbo 150KM 110kW
Bardzo elastyczne przełożenia powodują że auto zbiera się świetnie. Wielka zaletą jest sześciobiegowa skrzynia która na autostradzie jest niezwykle oszczędna, bo nadbieg jest duży.
~edmar_stacja_demontażu_pojazdów
ST 2.0 TSI 200KM 147kW
Nic nie zapewni takiej płynności jazdy jak multitronic , 7 wirtualnych przełożeń z łopatkami jest ok , poza tym że w skrzyni sypią sie łożyska i jest z plasteliny ....
~Sza
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
sześciostopniowa, krótkie przełożenia, chodzi bardzo płynnie. Szósty bieg idealny do trasy (nawet przy fotoradarach gdzie trzeba do 70 zwolnić nie trzeba biegu redukować, 6 daje radę)
~Ojciec rodziny
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Nic nie haczy, przełożenia krótkie i precyzyjne tory zmian. Do tego w końcu mam skrzynię 6-cio biegową co bardzo podnosi komfort jazdy w długich trasach i z dużymi prędkościami.
~Kierowca
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
6 biegów o krótkim skoku lewarka i bardzo elastycznym zestopniowaniu - dla mnie rewelka. Nie haczy na żadnym z biegów (w poprzednim aucie wsteczny bieg nieco haczył).
~PW
Sedan 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Jest ok. Choć trochę haczy na 1 i 2. Nie jest to bardzo uciążliwe, ale wyczuwalne. Pozostałe biegi bez problemu. Oczywiście tak jak reszta auta bez awarii.