Ocena kierowcy - Seat Ibiza I

Silnik 1.2 i 71KM 52kW
Rok produkcji 1991
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Seat Ibiza I 1.2 i 71KM 52kW 1989-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : Jeśli nadwozi i zawieszenie było by równie dobre jak silnik, auto miało by więcej wielbicieli.
Karoseria : Korozja nadwozie i podwozia
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Świetny silnik, dobrze zgrany ze skrzynią biegów. Małe autko ale można sie wybrać nawet na tor pojeździć. Ma Hiszpański temperament. Mocy mu wystarcza nawet na szybką jazdę na autostradzie. 180 km/h ale to juz kilk lat temu teraz bym si eni odwarzył.
Super sprawa. Dobry silnik, który powstał ze współpracy z PORSHE. Mała pojemność dużo mocy i frajdy z jazdy. zrobiłem 240 tyś. Kilka drobnych napraw i dalej kręci sie jak nowy. Największe zaskoczenie jest na światłach. Dużo aut zostaj z tyłu
Jeszcze sie nie popsuła po 16 latach :)
Wymieniłem całe zawiesznie po 180 tyś.Dobrze trzyma w zakrętach choć nie jest zbyd komfortowe.
Kilak razy musiałem naprawić linki. no i wymieniłem silnik od wentylacji.
teraz gdy mozna kupic zamieniki naprawynie są już takie drogie. Na początku lat 90 było to strasznie drogie auto w eksploatacji jesli chodzi o części. Jesli chodzi o spalanie w cyklu mieszanym 6,6l/100km przy normalnej jeździe. Przy jeżdzie \"rajdowej\" krzdy bieg do końca spaliło 17l /100km.
Mało kosztuje (obecnie)ale niestety karoseria i podwozie koroduje z wiekiem auta.
Urywające sie linki, klamki itp. Ale auto ma już swoje lata i przebieg.
Bardzo koroduje nadwosie i podwozie. Niestety nie da sie z tym nic zrobic. z końcem tego roku złomuje swojego seata którym jeżdze odkąd mam rawojazdy 16lat już bedzie. Hamulce też pozostaiają wile do zyczenia jeśli chodzi o bezawaryjność

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 71KM 52kW [l/100km]

5,8