Ocena kierowcy - Seat Ibiza I

Spider, 18 lat temu
Silnik 1.2 i 71KM 52kW
Rok produkcji 1993
Seat Ibiza I 1.2 i 71KM 52kW 1989-1993 - Oceń swoje auto
W aucie czuć hiszpański temperament. Posiada zdecydowanie wiecej zalet niż wad. Lepszy od golfa pod wzgledem silnika i ceny. Podatny na tuning (bez wiekszych przeróbek schodzi ponizej 10 s).
Silniczek mały ale z systemem wtryskowym od porshe posiada dosc duza moc jak na to autko (72 KM). Mój posiada zamontowany filtr stożkowy dzięki czemu autko bardzo ladnie mruczy.
Skrzynia przeciętna. Mam problemy z wrzuceniem wstecznego (trzeba czasem wysprzęglać) i przy szybkim wrzuceniu 3 lubi zazgrzytać
Autko dosc fajnie trzyma sie w zakrętach, tłumienie też bardzo dobre, ale slabe hamulce.
Widoczność bardzo dobra.
wszystko na swoim miejscu poza przyciskami do sterowania szyb. Jak dla mnie są troche za nisko.
W 5 minut z -30 do +20 jak dla mnie rewelacja. Autkiem stoje na polu wiec to mnie bardzo cieszy.
Przestrzen dobrze rozplanowana, jest bardzo duzo miejsca.
Silnika z zwyklym filtrem powietrza malo co slychac, ale gdy zdecydujemy sie na zamontowanie filtra sportowego samochód przy mocniejszym wcisnieciu pedalu dacu chodzi bardzo glosno (ale czystym basem ).
Mam zamontowany magnetyzer Maksor sport + dzieki czemu samochodzik pali troche mniej, ale nawet bez niego bylem bardzo zadowolony. Jezdze w miescie i mieszcze sie w 7 litrach.
W tej klasie cenowej ciężko znaleść lepszy samochód.
Ogólnie nie ma co nażekać bo samochód swoje lata już ma. Z mniejszych usterek moge wymienic: złamaną klamke wewnętrzna (słaby plastik), głośną prace pompy paliwa, rozsypał mi sie terz wężyk paliwowy.
Poważnych usterek mechanicznych nie miałem. Natomiast przednie blotniki nie są mocna stroną tego modelu i dość poważnie rdzewieją (większość egzemplaży jakie widziałem). Polecałbym zakup plastikowych nadkoli.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 71KM 52kW [l/100km]

6,7