Lista ocen Seat Ibiza III (284) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 249 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Romek
Hatchback 1.4 TDi 80KM 59kW
A więc moja pszczółka posiada 5 drzwi i jeśli chodzi o przód jest naprawdę bardzo dobrze fotel regulowany góra dół przód tył (standard) w dołączeniu z kierownicą regulowaną w dwóch płaszczyznach w na prawde szerokim zakresie jest naprawdę dobrze mam 1.86 i nie ma problemu z zajęciem prawidłowej pozycji za kierownicą miejsca nad głową wystarczająco, tyle o przodzie z tyłu chmmm coż powiedzmy sobie szczerze ibiza to nie skoda superb i przy moich...
~WK.
Hatchback 1.4 16V 85KM 63kW
Już po wyjechaniu z salonu i przejechaniu pierwszych 5 km stwierdzałem nieskromnie, że przydałby się jednak trochę większy. Plan ten zrealizowałem teraz, bo przesiadłem się na Peugeot 407 SW (z klasy B na D - duża różnica). W Ibizie podróż na odległość powyżej 200 km była trochę męcząca. Mniej męcząca była Skoda Felicja (sprawdziłem na autostradzie na odcinku 550 km z jedną tylko przerwą - było wygodniej). Wsiadanie i wysiadanie też mnie...
~p.m10@wp.pl
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Na przednich fotelach jest sporo miejsca. Przednie fotele z pełną regulacją, również wysokości, dają się dobrze dostosować. Ja mam ok. 2m wzrostu i jest mi wygodnie. Z tyłu - wiadomo - nie jest dobrze. Ale nawet w 4 dorosłe osoby da się jechać. Ale auto jest raczej dla 2 osób. Bagażnik średniej wielkości, w sam raz dla wędkarza. Fotele nie są za wygodne, są twarde i u mnie powodują lekki ból kręgosłupa. - weryfikacja po kolejnych 50tys. km....
~Adam
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Przy moim wzroście 172 cm zmieszczę się do każdego samochodu :) i nie zależy mi na dużej ilości w środku. Natomiast pasażerowie z tyłu narzekają na brak miejsca i jeżeli jedziemy we 4 osoby (w 5 to troszkę masochizm) można liczyć na masaż pleców kolanami od pasażera ;). Z przodu deska od strony pasażera też jest dość kanciasta, więc jakiś dwumetrowiec jak sam Zachar, pewnie mógłby kolanami haczyć :D
~Mariusz
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Moja ibiza to wersja 3-door. Kłopot sprawia wsiadanie do tyłu za sprawą szerokiego progu. Miejsca dla kierowcy i pasażerów jest sporo, moja 4 osobowa rodzinka mieści się w ibizie bez problemu. Z tyłu można się wygonie rozsiąść, miejsca na nogi nie brakuje. Bagażnik do największych nie należy. Jeszcze teraz jak wożę w nim sporej wielkości koło zapasowe (instalacja LPG!) miejsca na bagaż jest naprawdę mało.
~zk33@wp.pl
Hatchback 1.4 16V 85KM 63kW
Trudno mówić w tak małym aucie o przestrzeni Samochód jest mały i stosunkowo ciasny - choć i tak lepiej wypada ni konkurencja np corsa czy fiesta. Dla dwóch ludzi ok. Ja miałem z tyłu da oteliki dla dzieci - i tu ju był kłopot. Trzeba też uważać na linię słupków drzwi. siedząc na tylnej kanapie łatwo "puknąć " głową w słupek . Tak jak przy wsiadaniu bąź wsiadaniu do samochodu z przodu.
~CHÓBERT
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Przód: Ja jako nie mały kierowca (190cm wzrostu) nie narzekam, pasażer również jest doceniony. Co ważne!!! Jazda samochodem nawet na długich trasach nie męczy :) dzięki dobrze wyprofilowanym, wygodnym przednim fotelom. Tył: Jak w samochodzie posiadającym 3 drzwi, przestrzeni jest niewiele, dla dzieci w zupełności wystarczy, dorośli będą odczuwali dyskomfort.
~CzYżo
Hatchback 1.2 12V 64KM 47kW
Mam 184cm wzrostu i mimo wszystko udaje mi się znaleźć wygodna i bezpieczna pozycję za kierownicą, Dłuższe trasy jak dobrze ustawie sobie fotel nie sprawiają bólu:) Ostatnio wybrałem się na narty z 4ma kumplami i jednym zestawem sowboardowym... ;) i daliśmy radę heheh :). Dla dwóch osób optymalny, problem staje się jak trzeba przewieźć więcej osób.
~bartolcool@o2.pl
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
o ile kierowca i pasażer mają odpowiednią ilość miejsca, nawet dużo. O tyle pasażerowie z tyłu już średnio, chyba że zabieramy kobiety, bądż kogoś niskiego. Oparcia sztywne, ale dobrze wyprofilowane. Wczesniej kierowałem passatem, więc miejsca było dużo, ale dla dwóch osób ibiza jest przestronnym autem! W dalszą trasę maksymalnie w 4 osoby.
~karina
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
z tył trochę mało miejsca po za tym kolumna kierownicy nie jest regulowana jak dla mnie jest za bardzo wysunięta i jest za wysoko mam za bardzo zgiętą rękę w nie wygodnej dla mnie pozycji w astrze było idealnie wręcz szyte na miarę no chyba ,że ktoś prowadzi dwoma to może mu to nie przeszkadza i ma długie nogi :)