Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Romek, 10 lat temu
Silnik 1.4 TDi 80KM 59kW
Rok produkcji 2008
Seat Ibiza III 1.4 TDi 80KM 59kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Na początku myślałem że będzie ospały ale jeszcze przed dodaniem koników nie było źle ale po modyfikacjach jest to mała rakieta ;)
Inne : czasem hałasujące plastiki
Doskonały to jest Rolls-Royce więc ibizka taka nie może być ale jest samochodem naprawdę bardzo dobrym. Ładna linia, dynamiczny, małe spalanie, dobre wyposażenie, bezawaryjność, i brak obaw przed kradzieżą czego trzeba więcej? chyba tylko tego że jak się jedzie to człowiek się nie boi że za chwile mu silnik wybuchnie. Ogólnie samochód wart polecenia bo daje dużo od siebie a mało oczekuje w zamian. ;)
Silnik świetny co niektórzy mogą powiedzieć ze chodzi jak mały traktorek ale to akurat nie przeszkadza, moja pszczółka miała oryginalnie 80 koników ale coś mi brakowało po przesiadnięciu sie z poprzedniego autka i padła decyzja aby go subtelnie podkręcić i tak pszczółeczka wzbogaciła sie o kolejne 20 koni i został usunięty filtr DPF także dysponując 100 koniami autko jeździ naprawdę całkiem przyjemnie niejedno krotnie lepiej niż większe i mocniejsze samochody.
Prosi się o to aby było ciutek lepiej ale i tak skrzynie biegów oceniam na 5. Ktoś sie może zapytać czemu w takim razie tylko ocena 4 gwiazdek? otóż ma jedną wadą brakuje 6 biegu i ztąd tylko 4 gwiazdeczki.
Układ jezdny hmmm mogę być nieobiektywny bo posiadam niski profil opon i stąd pewnie zdecydowanie większe przenoszenie nierówności ale ogólnie układ dobry przez okres odkąd posiadam auto nic nie wymieniłem a jeżdżę raczej po dziurach niż autostradach.
Widoczność dobra jak nie bardzo dobra jedyną wadą mogą być małe okienka z tyłu które niby poprawiają widoczność ale z tym to jest akurat różnie. biorąc pod uwagę jednak szybę czołową i przednie jak i tylne boczne jest bardzo dobrze.
wszystko na swoim miejscu nie mogę się do Niczego przyczepić poza jednym detalem strasznie mnie irytuje miejsce na kubek z kawą np ze stacji paliw ponieważ nie mieści się z przodu a jedynie z tyłu i żeby do niego sięgać trzeba lekko wyginać rękę do tyłu co przy jeździe jest mało komfortowe.
Ogrzewanie i klimatyzacja działają poprawnie. W moim autku mam wersje z climatronikem i nie można mu nic zarzucić działa poprawnie wieć nie widzę sensu się specjalnie rozpisywać.
A więc moja pszczółka posiada 5 drzwi i jeśli chodzi o przód jest naprawdę bardzo dobrze fotel regulowany góra dół przód tył (standard) w dołączeniu z kierownicą regulowaną w dwóch płaszczyznach w na prawde szerokim zakresie jest naprawdę dobrze mam 1.86 i nie ma problemu z zajęciem prawidłowej pozycji za kierownicą miejsca nad głową wystarczająco, tyle o przodzie z tyłu chmmm coż powiedzmy sobie szczerze ibiza to nie skoda superb i przy moich ustawieniach fotela miejsca z tyłu sporo nie ma jednak przesuwając fotel o dwa ząbki do przodu z tyłu osoby o podobnym wzroście sie zmieszczą ale luksusów nie ma trasa max 200 km. Zresztą ibiza to samochód miejski więc ta kwestia nie powinna nikogo dziwić.
Wiciszenie odpowiednie ani nie cicho ani nie głośno jeżeli ktoś lubi posłuchać radia lub jakiejś płytki i tym bardziej nie łubu dubu na maxa ale w normalnym przedziale jak normalny człowiek hałas z zewnątrz jak i ten w środku jest naprawdę ok trzeba przy tym zaznaczyć że da się przy tym normalnie rozmawiać a nie krzyczeć.
Koszta mogę określić mianem świetnych samochód mało pali w porównaniu do mojego poprzedniego ceny części nie są z kosmosu. Ogólnie jeśli traficie dobry samochód i będziecie wymieniać olej i filtry jak ja samochód rewelacja.
moją pszczółkę kupiłem jak miała 4 latka więc ok połowa wartości nowego a muszę zaznaczyć że mam auto z pełnym wyposażeniu także uważam że auto ani nie jest tanie ani drogie ma cenę stosunkowo dobrze skalkulowaną a nie jak VW polo ten sam samochód a ceny wyższe nie wiadomo czemu.
Jak wszędzie zawsze się coś może przytrafić ale w moim egzemplarzu jedyną drobną usterką były szczorki od silniczka ogrzewania usterka prosta do zdiagnozowania i naprawienia. Naprawienie z wykasowaniem błędów u specjalisty zajmującego sie tylko grupą VW 120 zl. Więcej usterek brak.
przebieg na dziś 53 836 oryginalny z książką serwisową oryginalny sprawdzony przed zakupem być może szczęście ślepej kury nie wiem ale usterek poważnych brak po prostu od wymiany do wymiany.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDi 80KM 59kW [l/100km]

5,8