Lista ocen Seat Ibiza III (245) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 288 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pafcio24 :)
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Polecam klimatyzację, latem bywa naprawdę gorąco. Nie mam kilmy, i tu jest ból :( Zimą ogrzewanie sprawdza się doskonale. Miałem drobną awarię systemu wentylacyjnego, szyb nie dało się odparować, uzywałem ręczników papierowych i ściągaczki do mycia okien - ale na niewiele się to zdało - serwis poznał się na tym dopiero po 3 wizycie i to przez przypadek, rozłączyły się przewody podświetlenia konsoli środkowej. Wtedy zauważli, że linki...
~p.m10@wp.pl
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Klimatronik sprawuje się bardzo dobrze, z czasem tylko czasami coś zaczyna stukać w okolicach wentylatora i klapek ustawiających przepływ powietrza. Silnik szybko się nagrzewa (a w dieslach nie jest to normą) i w zimę ogrzewanie jest świetne. Klima jest szczelna, przy regularnym używaniu nie śmierdzi. Wyloty okrągłe powietrza łatwo regulować. Ja sobie jeżdżę z klimą na Auto i z temp. na 19st.C. i jest to optymalne ustawienie. - weryfikacja po...
~CzYżo
Hatchback 1.2 12V 64KM 47kW
Wentylacja bez zarzutów, szybko się nagrzewa w zimie, w lato klima dobrze chłodzi. Szyby rzadko zaparowane w zimie, nawet jak przewozimy większą liczbę pasażerów. Filtr kabinowy łatwo dostępny, wymiana nie sprawia problemu. Minusem jest brak zabezpieczenia Przed dostawaniem się liści, śmieci z zewnątrz do wentylatora wdmuchującego powietrze do kabiny. trzeba często (zwłaszcza w okresie jesiennym) filtr kabinowy rozbierać i oczyszczać z...
~mysiauek, assaselo@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW
W zimie zanim zacznie porządnie grzać ciepłym trochę mija. Climatronic 1 klasa. Mam skórę i zero pocenia się a obawiałem się tego bardzo. w sumie rzadko używam klimy bo do około 24 stopni wystarczają szyby i ewentualnie tylne uchylane :) Co więcej do 100-110 spokojnie da się jechać bez urwania głowy z otwartymi tylko przednimi :) Standardowa usterka: piszczący silniczek nawiewu w zimie. Wszyscy to mają... a kto nie ma to będzie miał :)
~NEO
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
OGRZEWANIE W ZIMOWE DNI JEST NAPRAWDĘ WYDAJNE W PORUWNANIU DO INNYCH AUTEK NAGRZEWA SIĘ BARDZO SZYBKO,A KLIMATYZACJA JEST NAPRAWDĘ REWELACYJNA,GDY TEMPERATURA NA DWORZE SIĘGAŁA 35STOPNI PO ODPALENIU ZIMNEGO SILNIKA PO NAPRAWDE 30 SEKUNDACH ZACZYNALO JUŻ LECIEĆ CHŁODNE POWIETRZE,A PO ZCHŁODZENIU WNĘTRZA POKTĘTŁO MIAŁEM USTAWIONE NA MAKS NA 1,NA 2 ROBIŁO SIĘ ZA ZIMNO,WYDAJNOŚĆ PIERWSZA KLASA,ALE TO CHARAKTERYZUJE VW,FORDA JEŻELI CHODZI O KLIMĘ.
~Ciechan
Hatchback 1.9 TDi 130KM 96kW
Klimatronik daje radę pełną wydajność osiąga po 3-4 minutach.Tylnia szyba jest odparowana całkowicie po ok. 5 minutach.Lusterka grzeją się mega szybko 1-2 minuty.Podgrzewane siedzenia to to co kocham wsiadając do tego samochodu w mroźny dzień,szybko łapie temperaturę i utzrymuje ją przez wbudowany termostat więc nie odparzy nam pleców.W zimie jak to deasel troche...i troche dłużej minie zanim całkowicie się nagrzeje
~Franciszek T
Hatchback 1.9 TDi 130KM 96kW
Tragedia to delikatne określenie ma climatronik z grubsza sprawny działa to jak chce od humoru auta. Wymieniałem już prawie wszystko czyli panel klimatronika wentylator nawiewu i opornice 3 miesiące działało poprawnie a teraz jest dalej jak było albo wieje za ciepłym powietrzem lub wyłącza się na jakiś czas lub zawiesza dlamnie to dramat
~Dawid
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Ciężko zaleź Ibize z klimatyzacją (szczególnie pierwsze roczniki produkcji), silnik 1.4 zagrzewa się szybko więc w zimę problemu z ogrzewaniem nie ma już po 10minutach można zdjąć kurtkę, w lato ze względu na brak klimy pozostaje dmuchawa:). Minus za piszczący wentylator (ten sam problem występuje w Fabii przy większych przebiegach)
~Mariusz
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Trzeba pamiętać o regularnej wymianie filtra kabinowego, gdyż jego zużycie może być przyczyną parowania szyb, poza tym jest też siedliskiem grzybów i bakterii które uprzykrzają życie alergikom. Ogrzewanie działa bez zarzutu. Klimatyzacja Climatronic tu mam zastrzeżenia jedynie do mało precyzyjnych pokręteł od regulacji temperatury i intensywności nadmuchu.
~Adam
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Nagrzewa się szybko. Nawiew ( nie mam klimy ) intensywny i skuteczny. Klima przy 1.4 aucie to zabujstwo - nie wiem jak sprzedają klimy w 1.2 !!??!! Nie dość , że pali 1,5 listra wiecej , klimatronik montowany seryjnie skutecznie pracuje zawsze z nawiewem czyli w zimę cały czas i wtedy 10 nie Twoja w baku na 100 km.