Lista ocen Seat Ibiza III (241) - Widoczność

Na liście zabraknie 292 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~p.m10@wp.pl
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Trochę słaba. Grube przednie słupki i wsteczne wewnętrzne lusterko utrudniają widoczność do przodu, do tyłu też nie ma rewelacji. Na szczęście jest to hatchback, więc nie ma problemu z oceną odległości przy cofaniu. Boczne szyby też są niewielkie (co utrudnia jazdę w lato na tzw. "zimny łokieć" :) Ale rozmiary auta łatwo wyczuć i po pewnym czasie słaba widoczność przestaje nam przeszkadzać. - weryfikacja po kolejnych 50tys. km. (przy...
~slartibartfast@gazeta.pl
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Wypada trochę się przechylić, by zajrzeć przed słupek przedni na łukach, ale tak naprawdę nic nie przeszkadza. Z tyłu mam czujniki, ale szyba nie stwarza większych problemów. Przy mokrej nawierzchni błoto zgarniane z przedniej szyby tworzy malownicze smugi na bocznej lewej szybie. Bywało, że musiałem je wycierać, żeby mieć wgląd w lusterko.
~hitek
Hatchback 1.2 12V 64KM 47kW
Widocznosc wypada ocenic jako dobra, chociaz auto z wewnatrz jest sporo mniejsze niz sie wydaje. Widocznosc do przodu jest dobra, na boki ograniczaja ja nieco szerokie slupki. Do tylu jest znacznie gorzej z uwagi na duzy kat tylnej szyby i niezbyt duza powierzchnie. Ale i tak jest duzo lepiej niz w wielu innych samochodach.
~Cik
Hatchback 1.4 TDi 75KM 55kW
Słupek A od strony kierowcy to jakaś masakra - podczas skręcania w lewo lub na jadzdy na rondzie nic nie widać. Cofając również jest słaba widoczność przez tylną szybę i trzeba polegać na lusterkach bocznych, taka przypadłość hatchbacków; wcześniej jeździłem Mercedesem 190 i świetna widoczność była.
~Pangia
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Przyzwyczaiłem się już do jeżdżenia firmowym Masterem, więc wydaje mi się, że trochę mało widzę – zwłaszcza nie czuję, gdzie mi się auto kończy, ale zawsze bliżej niż mi się wydaje, więc przy parkowaniu zawsze mi wychodzi, że zostawiam za dużo miejsca, więc nie ma chyba na co narzekać.
~Dawid
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
W Ibizie jak na krótkiego hatchbacka przystało widoczność jest dobra, lusterka duże, zaraz za tylną szybą koniec auta, a wysoka pozycja za kierownicą zapewnia dobry widok, minus za słupek A który ogranicza widoczność na łukach ale to mankament 90% nowych aut.
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Czasem trzeba się przechylić, by ominąć wzrokiem słupek A na łukach, ale ok. Z tyłu lepiej mieć czujniki. Po deszczu strugi błotnistej wody wydostają się z rynienek szyby frontowej i tworzą "malownicze wzory" na szybach bocznych - przy prędkościach powyżej 80km/h
~adamd
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Całkiem niezła widoczność. Szerokie słupki przednie, potrafią zasłonić pieszego na przejściu - trzeba się wychylać. Tylnia szyba mocno się brudzi. Przednia szyba często jest zaparowana. Lusterka boczne nie ogrzewane - często zroszone lub oszronione.
~hitek
Hatchback 1.2 12V 64KM 47kW
Ogolnie jest niezle. Auto jest mniejsze niz sie wydaje. Widocznosc do przodu jest wysmienita, na boki nieco ograniczaja ja slupki z przodu. Do tylu jest troche gorzej z uwagi na mocno pochylona tylna szybe ktorej powierzchnia jest troszeczke za mala.
Dziennik kosztów dla Seat Ibiza III
8,1
8,2
~Mariusz
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Przede wszystkim mi bardzo przeszkadzają szerokie przednie słupki, trzeba bardzo uważać na pieszych i rowerzystów bo słupki skutecznie ich zasłaniają. Widoczność do tyłu też nie najlepsza. Przy cofaniu najlepiej korzystać z wszystkich lusterek.