Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Rok produkcji 2008
Seat Ibiza III 1.4 16V 85KM 63kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny, żwawy
Karoseria : Dobrze zabezpieczony przed korozją
Zawieszenie : Problem z łącznikami stabilizatorów
Po przygodach z VW Golf IV, chciałem całkowicie zrezygnować z VAG. Dobrze, że tak nie zrobiłem. Jestem młodą osobą i Ibiza III idealnie pasuje do mnie charakterem. Auto wygląda przepięknie, wnętrze wykonane jest nie najgorzej. Wykorzystuje je do jazdy po mieście jak i na długie trasy. Spisuje się znakomicie. Po zakupie włożyłem od razu gaz. Auto niestety jest łapczywe na PB95.
Elastyczny. Jak na taką pojemność dość zrywny. Potrafi zaskoczyć nie jedną osobę. Myślałem, iż 85 KM to będzie dla mnie za mało. Ale nie odczułem tego jakoś znacząco. Wystarcza, nawet dla osoby która lubi poszaleć.
Skrzynia biegów jest precyzyjna. Niestety biegi krótkie. Ale auto zostało stworzone z myślą o mieście, także nie można za dużo wymagać.
Auto trzyma się bardzo dobrze drogi. Dobrze tłumi wyboje. Jedynym mankamentem znanym w Seat-ach jest ciągłe zużywanie się łączników stabilizatorów. Nie jest to jednak duży koszt.
Wiele osób narzeka na korozję. Ja takowej nie zauważam. Co więcej, auto posiada dużą powłokę lakieru. Ostatnio przy kolizji moje auto nabawiło się wgniotki a auto sprawcy rysy wzdłuż całego auta. Ja przeczyściłem lakier szmatką i nie ma śladu kolizji L)
Kierowca widzi bardzo dużo. O wiele lepiej widać jak w Golfie IV.
Wnętrze jest zaprojektowane z dużą rozwagą. Minimalistyczne, bez zbędnych dodatków i bajerów.
Auto fajne i szybko się nagrzewa. Niestety mankamentem tego auta jest klimatyzacja. Fajne się wyrabia, ale jak się zepsuje to kieszeń bardzo boli.
Przestrzeń z przodu jest bardzo dobra. Pasażerowie z tył mają trochę mniej miejsca. Nie ma tragedii, na wakacje można śmiało pojechać :)
Auto jest dobrze wyciszone, przy prędkości 160 km/h można spokojnie słuchać muzyki czy rozmawiać (Skoda Fabia 1.6 TDI jest pod tym względem o wiele gorsza).
Koszty utrzymania nie są wysokie. Dobry dostęp do części zamiennych. Dużo możliwości napraw we własnym zakresie.
Auto warte każdej złotówki. Mimo iż Seat to VAG, odbiega jednak standardem na plus.
Zawieszenie, system klimatyzacji, drobne elementy elektroniki - wszystko do naprawy w garażu.
Brak poważnych usterek podczas użytkowania auta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 85KM 63kW [l/100km]

9,4