Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

kluger@o2.pl, 14 lat temu
Silnik 1.4 TDi 75KM 55kW
Rok produkcji 2005
Seat Ibiza III 1.4 TDi 75KM 55kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Przedewszystkim wygląd, żółta na alusach 16, opony 215 wygląda bardzo agresywnie i przykuwa uwage. Jeszcze można nadmienić o świetnym zestawie fabrycznego nagłośnienia - 6 głośników. Naprawde szczerze polecam osobą młodym lub młodym duchem :)
Podsumowując auto idealne dla młodego człowieka który ceni osiągi i wygląd. Chociaż mojemu ojcu też się nim świetnie jeździ i nie ma mu nic do zarzucenia.
Ludzie zazwyczaj mówią że słaby, że 3cylindrowy, że głośny ale ja mam wrażenie że nigdy tym samochodem nie jechali. Świetna dynamika i elastyczność. wyprzedzanie nie stanowi najmniejszego problemu jak mamy gdzieś 2200rpm i się depnie to idzie jak burza. I to nie tylko moje odczucie ale również znajomych którzy ze mną jeździli, i do tego spala bardzo malutko !
Biegi wchodzą idealnie, jest tak zestopniowana że prowokuje do szybkiej jazdy;-)
Chodzi jak po sznurku, tylko trzeba uważać żeby nie dodać za dużo gazu przy włączaniu się do ruchu bo troszkę autkiem może zarzucić (nie mam ESP). Ogólnie sprawa wygląda tak: na drogach równych świetnie, ciut gorzej na jakiś większych koleinach ale mam też niski profil opon (bodajże 45 na felgach 16), auto nie dla ludzi przedkładających komfort nad bezpieczeństwem i pewnością prowadzenia.
Do przodu bez zastrzeżeń, do tyłu mogłoby być lepiej ale zapewne by tak fajnie nie wyglądało:P
wszystko tam gdzie być powinno
po włączeniu przycisku nawiewu na szybę w climatroniku po dosłownie chwili odparowywuje, klima jak najbardziej w porządku i do tego prosta w obsłudze
dla 4 dorosłych osób jak najbardziej ok, z tyłu w trójkę troszkę ciasno ale czego można oczekiwać od auta klasy B
tu kwestia subiektywna, silnik słychać na wyższych obrotach ale fajnie pomrukuje i mi to w ogóle nie przeszkadza
spalanie gdzieś w okolicach 5-5,5l napewno da się mniej ale najczęściej jeżdżę na krótkich trasach i do tego raczej nie jakoś specjalnie oszczędnie
ja jestem bardzo zadowolony, można trafić na świetny samochód z dobrym wyposażeniem w atrakcyjnej cenie. teraz zbieram na wersje FR:)
tu akurat muszę wspomnieć o popsutym przełączniku od komputera pokładowego także nie da się przełączać między funkcjami:/ poza tym nic się nie dzieje.
brak, tylko lać ropę i jeździć.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDi 75KM 55kW [l/100km]

5,1