Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

RonnY, 17 lat temu
Silnik 1.4 TDi 75KM 55kW
Rok produkcji 2005
Seat Ibiza III 1.4 TDi 75KM 55kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Czego mozna wiecej chciec ? gdy trzeba jechac, napewno jest czym, niskie spalanie. Napewno kazdego milosnika, tego rodzaju samochodu, nie zawiedzie.
Przed dokonaniem zakupu auta, czytalem ze co chodzi o silnik jest wszystko ok tylko ze niektorzy "lamentowali" o nadmiernym glosie silnika. Dzisiaj moge stwierdzic ze glos silnika jest jak najbardziej normalny i wcale nie glosny, przy 120 km/h, silnika nie slychac. To co moze kreowac jakies obawy to praca silnia na malych obrotach, np przy postoju. Wydaje sie ze silnik chodzi jakby glosno jdnak to mylne spostrzezenie.
Jestem swiadomy tego ze skrzynie mozna oceniac dopiero gdy sie przejedzie troche km. W danej chwili nie mam nic do zarzucenia /
Do ukladu jezdnego tez nie ma powody by sie " przyczepiac ". W swoim aucie mam kola 205 / 45 / 16 moge je zaliczyc do dosc nisko profilowych; nie polecam na nasze piekne polskie drogi bo jest dosc odczuwalne " telepanie " , ale to nie wina samochodu bo akurat ten aspekt tzn kol, w kazdym samochodzie bedzie robil roznice. Samochod ma b dobra przyczeponosc, maly samochod a na zakretach zachowuje sie jak duze ciezkie auto. ocena spadla na 4 za nasze polskie drogi. Jezdzac na "normalnej " jezdni ocena 5.
Silnik tak jak juz pisalem nie jest wcale glosny jak co niektorzy twierdza. Jedyne co moze przeszkadzac ( i mowie tu o oponach 205, ibiza stylance ) to szum kol, jesli w tym aucie istenieje silnik to napewno pierwsze co bedzie slychac to szum kol ( mowie tu oczywiscie i szybszej jezdzie )
Skoro mowa o drobiazgach : brakuje mi podlokietnika przy zmianie biegow.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDi 75KM 55kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Seat Ibiza III 1.4 TDi 75KM 55kW