Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

MOGLAS1981@WP.PL, 12 lat temu
Silnik 1.9 SDi 68KM 50kW
Rok produkcji 2004
Seat Ibiza III 1.9 SDi 68KM 50kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : UWAŻAM,ŻE TAKIEGO SILNIKA NIE MA JUŻ W GAMIE NOWYCH AUT PONIEWAŻ JEST TO NAJBARDZIEJ NIEZAWODNY SILNIK DIESLA KTÓRY NIE JEST NAFASZEROWANY MODUŁAMI I STEROWNIKAMI I CZUJNIKAMI.PRZY TYM JEST TANI W UTRZYMANIU,NIE MA DPF-a JAK NOWE DIESLE GDZIE PO 60 TYŚ ZACZYNA SIĘ GRUBE INWESTOWANIE.TO AUTO TEGO NIE MA.ZANAM SIĘ NA AUTACH WIĘC WIERZCIE MI,ŻE WARTO KUPIĆ IBIZĘ
Zawieszenie : AMORY TYŁ-POLSKIE DROGI
Przeniesienie napędu : SPRZĘGŁO-420 PLN LUK
Inne : PRZEKŁADNIA KIEROWNICZA 230pln ALLEGRO-IGŁA
NIE WYOBRAŻAM SOBIE INNEGO AUTA TAK WIERNEGO.JEST BARDZIEJ WIERNA NIŻ ŻONA
nie moge postawić innej oceny niż 5. Kultura pracy doskonała jak to w silnikach z tej grupy.Spalanie jest doskonałe bo w cyklu mieszanym wynosi 5L. Nie wyobrażam sobie innego auta na podwórku niż mojej perełki.Szkoda tylko że ma 3 drzwi,jak by miała 5 to do końca życia!!!!
Mogłaby mieć troche dłuższe biegi ale bez dramatu. Do miasta idealna ale na autostradę to ona się w ogóle nie nadaje niestety.
Trzyma się drogi jak mało jakie autko.Miałem wcześniej Punto 2 na glebie na dystansach i Corsę B na glebie i Ibiza trzyma się drogi w zakrętach jak moje poprzednie,w ogóle nie myslę żeby ją \"kłaść\" na ziemię
No po dziś dzień nie umiem poprawnie ustawić lusterek wstecznych żeby wszystko ładnie widzieć.Trochę za wysoką ma pupę dlatego te problemy
Jeśli chodzi o ergonomię to jak w każdym aucie trzeba się przyzwyczaić.Mi jedynie brakuje uchwytu na kubek w desce rozdzielczej ale to szczegół
Nie wiem dlaczego inni użytkownicy opisują że z nawiewem są problemy-pewnie nie mają pojęcia,że filtr kabinowy wymienia się średnio co wiosnę.U mnie nie ma żadnych problemów
Ja jestem osobą dość pokażnych rozmiarów dlatego dostatecznie dużo miejsca miałbym w nowej E klasie lub nowej BMW 5(F10) ale zawsze podobały mi się zgrabne auta więc nie narzekam na miejsce-tylko 5 drzwi brakuje ale dużo droższe są w zakupie 5 drzwiowe :-(
Nic nie słychać poza muzyką z radia
Zużycie paliwa-TDI pali więcej o 1L niż SDI.Przy mojej jeżdzie(spokojna)w trybie mieszanym zje 5,0/100km.Z klimatyzacją 5,6.Wyniku z trasy nie podam ponieważ od półtora roku nie byłem dalej niż w pracy:-).Ceny napraw nie są drogie ponieważ wszystko naprawia mój przyjaciel który nie zdziera ze mnie a przy tym zna się na rzeczy.
TRZEBA DUŻO ZAPŁACIĆ ALE DŁUGO TRZYMA CENĘ TAKŻE OK
Z drobiazgów to nie mogę narzekać bo przeważnie miałem grubsze usterki.Jeśli coś się psuje to przeważnie daje o tym znać wczesniej kierowcy że coś jest nie tak!
Przebieg 125000 i za jednym razem skończyło się sprzęgło i przekładnia kierownicza.Sprzęgło 420PLN,przekładnia używana 230PLN także ne ma dramatu ale to się może zdarzyć w każdym aucie.Poza tym to tylko olej.klocki.filtry.płyny i jak dbasz tak masz.Ja akurat bardzo przywiązuje wagę do silnika i jak tylko mogę to oglądam go jak się da i słucham czy go coś nie zaczyna boleć.Części z rynku wtórnego sa bardzo tanie lecz Ibiza jest jednak towarem na który złodzieje mają apetyt.Już mi chcieli zabrać z pod domu ale zabezpieczenie przeszkodziło tym ch...jom.Polecam i jakbym miał więcej kasy to napewno bym zmienił auto na coś z logiem\"S\" np TOLEDO 2 :-))))

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDi 68KM 50kW [l/100km]

5,1