Lista ocen Seat Ibiza IV (111) - Całokształt

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nano50
Hatchback 5d 1.4 TDI DPF 80KM 59kW
Świetna widoczność ze środka, kierunkowy kokpit, ładne i neutralne auto. EURO 4, małe spalanie. Trasa 5, miasto do 7. Średnie spalanie(50-50) oscyluje około 6 litrów. Samochód bezawaryjny, praca silnika specyficzna. Trzeba się przyzwyczaić do 3 cylindrów, dynamika relatywnie naprawdę spora. Ceny napraw, jeżeli się zdarzają, są naprawdę niskie. Samochód w rodzinie od 4 lat i wciąż żadnych problemów. Idealne na pierwszy samochód, bryła wiecznie...
~emins
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Moim zdaniem auto niedoceniane, zachowanie na drodze idealne, wewnątrz błoga cisza, ciekawy wygląd, fajne i przydatne bajery (światła dzienne, ksenony, bardzo wygodne fotele FR). Jedyny minus to wysoka cena tej wersji, ale porównując inne marki w podobnej konfiguracji bylem mocno zdziwiony (Skoda Fabia wyceniła się na takim samym poziomie) nie posiadając pełnego wyposażenia seata. Dla mnie rewelka, a jeździłem wieloma autami (golf4, focus,...
~Dominik
SportCoupe 1.6 MPI 105KM 77kW
Autko małe, dla 4 osób, w wersji 3 drzwiowej na tylnich fotelach mało miejsca na głowę dla wysokich osób. W miarę dobrze rozwiązane wsiadanie do tyłu, szerokie drzwi. Dobrze zestrojone zawieszenie i silnik 1.6 mpi bez turbiny, na łańcuchu. Oszczędny, dobre nagłośnienie fabryczne, niestety nie cichy, nad wyciszeniem mogli by popracować. Z wad kiepskie zestrojenie skrzyni biegów. Powyżej 130km/h w aucie robi się głośno, brakuje 6 biegu.
~golotheman
Hatchback 5d 1.4 MPI 85KM 63kW
Jestem zadowolony. Autko da się lubić i jest przyjemne w prowadzeniu. Jak myślę, że gdzieś muszę podjechać coś załatwić, to mam banana na twarzy - o czymś to świadczy. Pozostaje liczyć na bezawaryjność :) Wnętrze podoba się wszystkim - może duża ilość plastików potrafi odstraszyć, ale i tak ich faktura jest przyjemna - sam posiadam połowę plastików z charakterystycznym delikatnym ogumieniem - miękkim plastikiem. Zmienia to wszystko.
~Matt
Hatchback 5d 1.4 MPI 85KM 63kW
Auto całkiem dynamiczne jak na posiadaną moc, może się również podobać. I to by było na tyle. Silnik przy 170 tys chodzi jak traktor, katastrofa, oznaczenie u mnie BXW - wada fabryczna zawana piston slap (niektórzy mechanicy sugerowali, ze to zaowory stukają ale tak oczywiście nie było. Silnik do wymiany. Do tego ciągłe problemy z elektryką, modułem komfortu. Jako pocieszenie dodam, ze części są bardzo tanie.
~Adam
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI 90KM 66kW
Najlepsze auto w segmencie pod kątem relacji ceny do jakości z dynamicznym zacięciem. Polecam jeszcze teraz rozejrzeć się w salonach za tą wersją - ja bardzo świadomie wybrałem dopracowane auto po kilku większych i mniejszych liftingach, jeszcze z silnikiem czterocylidrowym i wnętrzem, które już nie dyskwalifikuje jak kiedyś - a wręcz jest całkiem przyjemne (zwłaszcza po ciemku- doskonałe czerwone podświetlenie i piękne zegary).
~Rob
Hatchback 5d 1.4 MPI 85KM 63kW
Ogólnie uważam zakup za udany. Przede wszystkim jest to naprawdę ładne i zgrabne auto-w ładnym kolorze limonkowym w stylu Lambo prezentuje się na pewno lepiej od nowego Polo, 207, Corsy czy Clio. We wnętrzu,gdy spojrzymy na tanie plastiki to już nie jest tak fajnie. Silnik 1.4 jest wystarczający,spalanie mogłoby byc mniejsze. Zawieszenie jest przyjemnie sprężyste ale do takiego chyba muszą byc najpierw dobre drogi.
~Mirko
SportTourer Facelifting 1.4 85KM 63kW
Najgorsze nowe auto w mojej karierze z samochodami. Ilość usterek i punktów ewidentnie niedopracowanej konstrukcji przeraża. Nawet jeśli trafiłem na egzemplarz "poniedziałkowy" (bo tak jedynie jestem w stanie zrozumieć fatalną jakość) to pojawia się pytanie jak to możliwe by takie auto opuściło fabrykę. Jedno wiem na pewno, dzięki temu autu Seat wyleczył mnie z Grupy VW na zawsze - dożywotnio!
~Młody
Hatchback 5d 1.4 MPI 85KM 63kW
Ogólny wygląd auta świeży i pozytywny, agresywne linie podkreślone dobrą felgą i nic więcej nie trzeba do szczęścia. Zaskoczyło mnie kilka drobnych funkcji o których nie było wspomniane w wyposażeniu a są bardzo przydatne. Jazda autem sprawia przyjemność i nie jest męcząca. Ktoś jeszcze ma wątpliwości jakie auto wybrać?- Ja nie mam. Ibiza króluje wśród konkurentów w swojej klasie i to zasłużenie.
~ja
Hatchback 5d 1.4 MPI 85KM 63kW
Wydanych na to auto pieniędzy nie żałuję. Gdybym jeszcze raz miał podejmować decyzję posiadając wiedzę na temat tego modelu, którą mam obecnie, wybrałbym go jeszcze raz. Auto ma niemało wad, ale ma 2 podstawowe dla mnie zalety - świetnie wygląda i daje radość z jazdy. Swoją drogą zastanawiające jest dlaczego wciąż tak mało tych aut jeździ po naszych drogach, mimo że od debiutu minęło już prawie 3 lata...