Lista ocen Seat Ibiza V (17) - Ergonomia

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal J.
Seat Ibiza V
Ergonomia tylko na 3. nie ma co. Auto wydaje się że jest duże ale to błąd. Bagażnik OK, miejsce na główę OK, mam 184cm i mogę usiąść za sobą wygodnie. co jest nie tak: ano: 1. jeśli macie coś koło 185cm to sprawdzie czy za kierownicą się mieścicie! BO: 1. kluczyk potrafi dotykać kolana, regulacjia kierownicy jest ale żeby było wygodnie i tak ją ustawicie proporcionalnie do fotela i kluczyk znowu dotyka kolana - bardzo nie fajne. 2. możecie...
~KPSL
Seat Ibiza V
W tym miejscu doczepię się do trzech rzeczy: po pierwsze, drzwi zamykają się dosyć głośno, przez co poczucie posiadania samochodu "klasy premium" znacznie spada... Po drugie, kratki wentylacyjne są tak skonstruowane, że otwarte są skierowane w lewo, a zamykają się po skierowaniu skrajnie w prawo. Tworzy to problem, kiedy chcemy sobie lewą kratkę ustawić na ciało, bo po prostu się ona zamyka... A po trzecie podłokietnik jest tak skonstruowany,...
~Michał
Seat Ibiza V
Deska rozdzielcza jest prosta i łatwa w obsłudze. Zwrócona lekko w stronę kierowcy nie rozprasza zbytnio. Brakuje uchwytów w podsufitce, szczególnie dla pasażerów. Brakuje miejsca w bagażniku na gaśnicę. Klapa bagażnika zamyka się dość niewygodnie i często trzeba domknąć ją od zewnętrznej (brudnej) strony. Brakuje regulacji wysokości podłokietnika. Regulacja oparcia foteli pokrętłem - lepsza byłaby wajcha.
~Regon
Seat Ibiza V
Ogólnie nie mam uwag, choć dla wysokich osób problemem może być brak regulacji pasów. Jest to o tyle śmieszne, że fotel kierowcy można cofnąć bardzo mocno, ale wtedy pas wręcz "wisi" w powietrzu, zamiast przylegać do barku. Druga uwaga dotyczy lusterek, w których niestety podgrzewanie dostępne jest tylko w wyższych wersjach wyposażenia. W style mamy z kolei elektrykę, zintegrowany migacz, ale nie ma grzania...
~Maciej
Seat Ibiza V
Autko fajne wygodne chodź mogli by troszeczkę pomyśleć nad umiejscowieniem miejsc na kupki i podłokietnikiem. Uchwyt jest umiejscowiony prawie pod podłokietnikiem. Po włożeniu kubka bądź małej butelki o wygodzie możemy zapomnieć.
~Krzysztof
Seat Ibiza V
Wszystkie przełączniki są na miejscu a obsługa jest łatwa i przyjemna. Świetny wyświetlacz dotykowy+sterowanie przy kierownicy. Z uwag: podłokietnik przy maks.przesunieciu do przodu wchodzi w kolizje z dźwignią ręcznego
~Regon
Seat Ibiza V
Pod względem ergonomii nie można nic zarzucić - przesiadając się z zupełnie innej marki do Ibizy 90% funkcji było dla mnie od razu oczywistych. Wielkość i umieszczenie schowków też bardzo fajne.
~Andrzej
Seat Ibiza V
najlepsza w klasie. Jedyne co wkurza to duża siła podnośnika klapy bagażnika przez co mocno hamuje podczas opuszczania jej (zamykania) - bez przyzwyczajenia często prowadzi do niedomykania klapy.
~Mirosław
Seat Ibiza V
Bajka. Ascetyczny wygląd niby mało guzików itp. Ale po chwili okazuje się że wszystko jest pod ręką i niczego nie brakuje.
~Raddisson1989
Seat Ibiza V
Brak ikonki / przycisku do podgrzewania lusterek, mam opcje skladania, lecz nie ma oznaczenia swiadczacego o ich podgrzewaniu