Lista ocen Seat Ibiza V (23) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KPSL
Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW
Jedyne co mnie szarpło po kieszeni to ubezpieczenie ;) Co do cen części, to zapewne nie dane będzie mi się na ten temat szerzej wypowiedzieć, ze względu na wykupiony Pakiet serwisowy i 5 letnią gwarancję na samochód. Jeżeli chodzi o spalanie, to jest porównywalne z moim poprzednim samochodem, gdzie miałem niezniszczalną jednostkę 1.9 TDI, więc nie odczuwam znaczącej oszczędności na paliwie. Mimo wszystko auto jest ekonomiczne, jeśli się tylko...
~Regon
Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW
Informacyjne - pakiet dealerski OC+AC+NWW po pierwszym roku użytkowania z gwarancją stałej wartości na 12 m-cy - 1918 zł. Przegląd po 30 tys. km/2 latach z wymianą oleju - ca. 800-850 zł - ale to jeszcze przede mną :) Wcześniejsza wymiana oleju (przy 15 tys.) - 400 zł. Na plus działa na pewno niskie spalanie, które długookresowo w moim przypadku utrzymuje się na poziomie 5,1 l/100 km
~Pepe
Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW
Oszczędny silnik. Spalanie przy dość spokojnej jeździe: - przy 90 km/h - 3,7 - 3,9 l/100 km - przy 120 km/h - 4,8 - 5,0 l/100 km - przy 140 km/h - 6,2 l/100 km - miasto - 5,5 l/100 km Wymiana samego oleju silnikowego z filtrem w ASO to ok. 550 zł.
~Regon
Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW
Zużycie paliwa póki co mnie bardzo satysfakcjonuje. Spalanie z 1000 km to obecnie 5,7 - przy spokojnej jeździe miejskiej i podmiejskiej w proporcjach 50/50. Były więc duże odcinki pokonywane stałą prędkością, były też miejskie korki.
~Krzysztof
Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW
Po roku postanowiłem wymienić olej pomimo braku takiego obowiązku. Koszt w ASO jak praktycznie w każdej innej marce. Ibiza ma 4 lata gwarancji i bardzo plusuje niskim zużyciem paliwa.
~l76
Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW
Plusem pierwszy przegląd po 2 latach lub 30 tyś. minusem ceny przeglądów . Z tego co się dowiedział w ASO poniżej 800-900 pln nie zejdziemy nawet przy małym przeglądzie.
~Krzysztof
Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW
Auto jest nowe, 4 lata gwarancji - trudno debatować o kosztach. Póki co cieszy umiarkowany apetyt na paliwo - sporo jednak zależy od stylu jazdy, a auto zachęca do jazdy dynamicznej ;)
~Piter
Hatchback 5d 1.0 MPI 75KM 55kW
Spalanie w granicach 5 -5.5 litra ,mi udało się zejść nawet do 4.2 litra oczywiście na komputerze tak pokazało, ta sama droga tylko w drugą stronę wyszło 4.7
~Jan Winnicki
Hatchback 5d 1.0 MPI 75KM 55kW
Spalanie 7l/100km to porażka przy tak małym silniku i tak drastycznej dynamice silnika. Tyle samo spalił golf 1.0 115KM. A jak ciągnął......

Usterki Seat Ibiza V

Seat Ibiza V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Bartosz
Hatchback 5d 1.0 MPI 75KM 55kW
Koszt paliwa jest znikomy (przy instalacji LPG), natomiast przeglądy serwisowe wg mnie zbyt drogie (miałem już łącznie 3 i ich koszt wyszedł ok 3800 zł)