Lista ocen Seat Ibiza V (22) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal J.
Hatchback 5d 1.5 TSI 150KM 110kW
Bardzo cicho, aż za cicho. Silnik jest jak na mój gust za cichy. pociesza mnie fakt iż słychać turbo sprężarkę przy zmianie biegów, i słychać jak łopatki turbo uderzają o siebie przy dodaniu, odpuszczeniu gazu. Taka drobna rekompensata dla fubiących sportowe wrażenia. Lubię głośne samochody (nie bez przesady) ale też potrafię docenić ciszę...
~KPSL
Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW
Ibiza zaskoczyła mnie wyciszeniem już na jazdach próbnych. Samochodu praktycznie nie słychać do 120km/h, choć potem zaczyna robić się hałaśliwy. Nie ma problemu z "dyskomfortem oponowym", ani też z świszczeniem przez uszczelki. Słyszałem różne opinie o trzycylindrowej jednostce, ale mi akurat jej dźwięk się podoba.
~Lorien
Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW
Bardzo dobre wyciszenie jak na ten segment i klase samochodu - praktycznie poza szumem gównianych fabrycznych opon Bridgestone do wnętrza nie przenikają żadne nieprzyjemne dźwięki. Na autostradzie 140-160km/h nie ma żadnych świstów ze słupków czy też z lusterek.
~Mirosław
Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW
Jak na klasa B bajka przy 150 km/h 3300 obrotów silnika . Aerodynamika też super. Radia da się słuchać bez problemu przy wyższych prędkościach w jednej trzeciej skali co również to potwierdza. Spróbujcie tak zrobić w swoich wyższych klasach :)
~Krzysztof
Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW
Auto jest naprawdę dobrze wyciszone. Silnik nawet przy prędkościach autostradowych nie jest uciążliwy.. ba! jest ledwo słyszalny, większość hałasu generują opony + przy wyższych prędkościach szumy wiatru, ale nawet wtedy komfort jazdy jest wysoki.
~autostrader
Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW
Auto jest bardzo ciche, w środku praktycznie nic nie słychać z zewnątrz, nie słychać pracy silnika, mimo że to trzycylindrówka. Nawet przy szybkiej jeździe autostradą w samochodzie jest bardzo cicho i nie czuć prędkości.
~Pepe
Hatchback 5d 1.0 TSI 115KM 85kW
Silnika nie słychać do 140 km/h (oprócz sytuacji wspomnianych wcześniej), nadwozie też rewelacyjnie zaprojektowanie, szum powietrza jest słyszalny powyżej 120 km/h. Ale za to fabryczne opony słychać. Warto wymienić je na bardzo ciche.
~Andrzej
Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW
lepsze niż w większości aut w tej cenie. Podczas jazdy eco - ekstremalnie cicho, przy dynamicznej słychać przyjemnie silnik. Szum powietrza lekko słyszalny powyżej 120km/h - nieprzyjemnie się zaczyna robić dopiero powyżej 160km/h.
~Krzysztof
Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW
Szczególnie istotna dla mnie cecha i w dużej mierze wlasnie wyciszenie skusiło mnie poza wyglądem do zakupu wlasnie Ibizy. Auto wyciszone jest po prostu dobrze, nie tylko jak na swoją klasę.
~Maksu
Hatchback 5d 1.5 TSI 150KM 110kW
Wyciszenie w tej klasie jest bardzo dobre, lekko slyszalny szum opon, malo slyszalne szumy powietrza. Nawet przy 120-140 km/h mozna podrozowac bez krzyku - to nie jest takie oczywiste u konkurentow.