Ocena kierowcy - Seat Leon I Hatchback

Rok produkcji 2000
Seat Leon I Hatchback 1.6 100KM 74kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Zawieszenie
Przy zakupie Leona z tym silnikiem należy uważać na znaczny pobór oleju przez tą jednostkę napędową (w moim było to ok. 1,5l/ 1tyś. km i wymagał remontu, którego koszt wyniósł niecałe 2 tyś. zł). Jeśli chodzi o wyciszenie jest ono całkiem dobre (przynajmniej w mojej opinii, czyli kierowcy młodego). Karoseria w moim egzemplarzu wzorowa, nie wiem jak wygląda to w innych przypadkach ale w moim po ponad roku użytkowania nie zauważyłem żadnych ognisk rdzy. Widoczność tragiczna, tylna szyba niska, a do tego pod dużym kątem. Lusterka również drobne i niezbyt pomocne przy cofaniu. Przestrzeń w środku wystarczająca dla mnie (osoba 185cm wzrostu) i osoby średniego wzrostu za moim siedzeniem. Bagażnik również wystarczający na spakowanie 3-4 osób na kilkudniowy wyjazd. Koszty części takich jak np.klocki i tarcze dość duże, podejrzewam, że wynika to z marki samochodu. W moim egzemplarzu nie miałem problemów z drobnymi usterkami, natomiast trafił mi się Leon z zaniedbanym silnikiem. Mimo wielu opinii sądzę, że jest to jednostka całkiem niezła (osiągi adekwatne do pojemności), spalanie również nie jest tragiczne (ok. 10-11l w mieście przy normalnej jeździe, 7-8 w trasie). Myślę, że można nią wykręcić pokaźne przebiegi, ale należy bezwzględnie dbać o jakość oleju i filtru. Ostatnią bolączką tego modelu jest liczba biegów (5). Przy wyższych prędkościach ok. 140km/h mamy na liczniku 3,5tyś obrotów, co również przekłada się na większy hałas w środku mimo niezłego wyciszenia oraz spalanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

10,7