Ocena kierowcy - Seat Leon I Hatchback

leonowicz, 11 lat temu
Rok produkcji 2002
Seat Leon I Hatchback 1.6 105KM 77kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
We wszystkich podpunktach chwalilem to auto ale w caloksztalcie tak nie bedzie. Jezeli mowimy o aucie ogolnie to faktycznie jest ok czyli auto proste bez dziwnych komputerow i elektroniki, blacha super, silnik bezawaryjny, trwale zawieszenie. Niemniej jednak jest jedna rzecz ktora posiadaczowi leona potrafi spedzic sen z powiek.Powiedzmy sobie szczerze drodzy leonowicze - to auto lubi przeciekać. Prosze poczytac fora internetowe. Jak nie z jakiegos filtra kabinowego leje sie woda po uszczelce to korki spustowe w podwoziu przepuszczaja i zalewają auto od wewnatrz to wreszcie przepuszczajace drzwi i ich wewnetrzne poszycie. Jest to nagminny problem kazdego leona i toledo. Ja juz rok z tym walcze. Mialem wyciagniete wszystko ze srodka bo okazalo sie ze korki spustowe leją. Teraz jest zima, nie mam garażu i gdzie tego zrobic bo jest za zimno na reczne roboty pod blokiem i jak mialbym czekac do wiosny to predzej mech mi w aucie wyrosnie wiec oddaje go do serwisu bo tam podobno wiedzą co z tym zrobić. A serwis nie jest tani, ale nie mam juz wyjscia. Krew mnie zalewa. I gdyby nie to, to mozna by bylo powiedziec ze auto jest doskonałe. Ten jedyny mankament sprawia ze ja juz nie kupilbym tego auta nastepnym razem bo jest to ogromny problem. Gdy o tym nie wiedzialem ze jeszcze przecieka to chcialem mojej żonie rowniez kupic leona bo potrzebujemy dwa auta. Ale teraz nawet o tym nie mysle. Wiec jezeli ktos chce autem jezdzic i plywac w wakacje to POLECAM!
Do silnika narazie nie mam zastrzeżeń. Jak na swoją pojemność 1,6 jest elastyczny i nawet dobrze przyspiesza. Nie bierze oleju, pracuje cicho i spala ok 9 litrów benzyny przy normalnej jeżdzie. Ja zamontowalem LPG zwlaszcza ze mam silnik 8 zaworowy ktory nadaje sie najlepiej do onstalacji. Spalanie 10litrow LPG w miescie.
Skrzynia w tym aucie jest naprawde super. Kazdy bieg wchodzi idealnie. nie ma mowy o jakimkolwiek zgrzytnieciu czy przeskoczeniu. Rewelacja.
Rownież bardzo dobrze. Auto doskonale sie prowadzi, dobrze reaguje na kazdy ruch kierownicą i jedzie dokladnie tak jak chce kierowca. Zawieszenie nieco twarde, jak dla mnie idealne jak na polskie drogi. Nie wybija sie czesto wiec jest ok.
We wszystkie strony oprocz tyłu jest dobrze. Ciezko wyczuc tyl podczas parkowania ale czy to jest jakis problem dla kierowcy??? Dla mnie nie!
Wszystko na swoim miejscu. Przyciski, wylaczniki, schowek itd. Latwy i prosty dostęp. Jestem zadowolony!
W zime bardzo dobrze grzeje i szybko sie nagrzewa, jak i rowniez po zgaszeniu silnik dlugo trzyma temeraturę. W lato tez daje rade.
Nie jestem w stanie powiedziec jak sie mają pasażerowie z tylu ale jak mam 183cm i nigdy nie mialem za malo miejsca w leonie. Wiec jak dla mnie super.
chybna jak w wiekszosci aut tej klasy. Jak stoi to nieraz nawet nie slychac silnika. Do 120 tez jest dobrze i w miare cicho, powyzej tej predkości zaczyna sie troche glosniej. Ale tak jak pisalem kazde auto w tej klasie tak ma. To nie jest audo A8 ze jedziemy 180km i jest cisza i spokoj tak ze mozna medytować.
Jeżdzilem roznymi autami o poj.1,6 litra i w zasadzie nic sie nie rozni. Jezeli mowimy o miescie to przy normalnej jezdzie pali 9 litrow. W trasie mozna zejsc do 8 i tyle. Jak ktos pisze ze po miescie pali mu 7 litrow to w zyciu w to nie uwierze. 7 litrow to moze palic ibiza z silnikiem 1,2 ale nie 1,6.
Cena zawsze bedzie wysoka bo auta leony trzymają cene i sa dosc dobrymi autami (oprocz przeciekania) Niemieckie czesci i dobra jakosc.
Odnosnie niezawodnosci to jest tylko jeden minus, prosze przeczytac w okienku CALOKSZTALT.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 105KM 77kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Seat Leon I Hatchback 1.6 105KM 77kW