Ocena kierowcy - Seat Leon I Hatchback

gregor, 11 lat temu
Rok produkcji 2003
Seat Leon I Hatchback 1.6 105KM 77kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Karoseria jest dość że atrakcyjna to jeszcze bardzo dobrze wykonana. Zero rdzy nie to co w astrze G. Widać że jest przemyślana. Bardzo ładny odgłos zamykania drzwi jak z aut wyższej klasy.
Jestem posiadaczem przede wszystkim astry g 1.6 100km a później Leona pojemność silników i moc w zasadzie taka sama. Muszę przyznaż że seat jest bardziej dopracowanym autem chociażby karoseria i zawieszenie. Brak rdzy i hamulce ostre jak brzytwa. Astra natomiast jest bardziej przestronna szczególnie z przodu i fajnie mruczy silnik. Co mnie zaskoczyło jak się otwiera maskę w seacie widać niemiecki porządek wszędzie jest dojście wszystko poukładane. W astrze żeby mieć dojśćie do jednego elementu trzeba demontować drugi.
Silnik Ok chociaż mógłby być bardziej ekonomiczny. Na zewnątrz pomimo tego że wszystko w porządku z nim odgłos pracy nie jest przyjemny. Elastyczność bez zatrzeżeń
Mogła by być bardziej precyzyjna ale nie jest żle. Mi się podoba krótki skok lewarka. Minusem jest wrzucanie wstecznego
Tu bardzo dobrze po prostu czuję się auto i drogę. Zawieszenie sztywne, sprężyste ale nie twarde. Astra G ma twardsze jak nic i mniej komfortowe. Hamulce żyleta nie wyobrażam se lepszych
Do przodu bez zastrzeżeń do tyłu no cóż kwestia wyglądu tyłu coś kosztem czegoś. Lusterka też nie pomagają ale da się przyzwyczaić.
W sumie wszystko na swoim miejscu chociaż mam wrażenie że z przodu jest ciasno szczególnie na szerokość, kolano też opiera się o konsole. Ja mam wersje z beżową tapicerką. No niestety dolna część kokpitu nie wygląda za dobrze, boczki w drzwiach się uginają, rączki skrzypią. Uważam że wykonanie wnętrza to największy minus tego auta. Cały kokpit powinien być zrobiony z tego plastiku co górna część wtedy byłoby super Napewno nie jest to jakość golfa IV, audi a3 gdzie wnętrze jest bliźniacze a nawet astry g. Plusem wygodne sprężyste siedzenia i podłokietnik.
Tutaj bez zastrzeżeń climatronic super sprawa
Ja mam 175cm wzrostu i jest ok ale wyższym współczuję. W astrze g czy golfie IV wg. mnie jest więcej miejsca przynajmniej z przodu. Z tyłu biorąc pod uwagę gabaryty jest dobrze siedzi się wysoko ale przez to mało miejsca nad głową. Nie da się ukryć że gdyby to auto było dł. o 10cm i szer. o 5cm byłoby o wiele lepiej
Dobre, słychać odgłos silnika jak się przyspiesza ale mi to nie przeszkadza
Autem jeżdżę stosunkowo rzadko ale biorąc pod uwagę wskazania komputera to jazda emerycka średnio 10, normalna 11-11.5. Jazda poza miastem bez tras. Myślę jednak że jest to spowodowane odcinkami 5-7km chociaż do najekonomiczniejszych nie należy.
No troche za bardzo się ceni. Sytuacja podobna do VW Golfa
Mam go rok ale nic nie było wymieniane oprócz oleju i filtrów. Chociaż ostatnio po odpaleniu słychać krótki pisk. Prawdopodobnie bendix od rozrusznika ma problem z cofnięciem.
Póki co brak ale też nie jeździ się na tyle aby był powód do psucia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 105KM 77kW [l/100km]

9,5