Ocena kierowcy - Seat Leon I Hatchback

leon20vt@poczta.onet.pl, 22 lat temu
Silnik 1.8 T 20V 4 180KM 132kW
Rok produkcji 2001
Seat Leon I Hatchback 1.8 T 20V 4 180KM 132kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Powiem tylko : Postrach szos , mało kto mu dorównuje ( zwłaszcza w osiągach ) , wersja fabryczna 180KM która jest podstawą dla mego lwa jest też b.szybka i wielu może przerazić jej potencjał !! B.sportowe auto a z drugiej strony na co dzień , niemieckie wykończenie z hiszpańskim temperamentem , polecam GORĄCO !! Zapraszam do Fan Clubu SEAT LEON !! http://leon20vt.w.interia.pl
Co tu mówić , 260KM , 0-100 w 6s , max = 260km/h , moge ruszać z 6-stki :-) elastyczność wymażona , świst turbosprężarki jest jak raj , ciśnienie ponad 1.2 bara wciska mózg w zagłowek !!
6-biegów , krótkie pierwsze 3 biegi dają super efekt w przyspieszeniu , pozostałe są super na autostrade , 6bieg nie jest nadbiegiem wieć można iść pełnym ogniem na autostradzie , w koncu jest to pożadna skrzynia od Audi , jedyny mankament to cięzko chodzące biegi poza 3 i 5 ale sportowa skrzynia ma się tym charakteryzować - to dla nie wtajemniczonych
zmienione zawieszenie H&R + Bilstein = pełen sport bez kompromisów , trzymanie do końca prawie bez przechyłów , fabrycznie jest już b.twardy , naturalnie komfort mniejszy zwłaszcza na polskich drogach ale mam gdzieś komfort !!
może być , troszkę za duże słupki przednie i za mała szyba z tyłu ale wtedy leon nie byłby leonem , czyż nie ? Nie można mieć wszystkiego ! Ale to są tylko niuanse , widocznośc jest z każdej strony O.K.
wszystko pod reką jakw porządnym niemieckim aucie (widać rękę niemców) , no problem
B.szybko się nagrzewa nawet w b.niskich temperaturach , klimatyzacja działa bez zarzutów , zawsze można liczyć na przyjemną temperature i to w niezłym czasie
Z przodu super , sportowe fotele robią swoje , miejsca na nogi sporo , pełna regulacja , z tyłu też jest spoko chyba że ktoś jest b.duuuuuuużyyyyy ale to w końcu nie limuzyna !
Cichutko , nawet grubo ponad 200km/h jest cicho , tylko swój wydech Supersprinta słysze ( ale to lubie ) i turbinke (poezja) a ta poza tym b.cicho
Cóż mogę powiedzieć , w mieście 16 litrów (tylko 98) to minimum , przy ostrej jezdzie granica 20 litrów to kwestia czasu , na autostradzie jadąc w okolicach 250km/h przez prawie 200km ( Kraków-Wrocław) spalił bez problemu 25 litrów , części też droższe niż w innych wersjach ale to w końcu wersja topowa Leona
za te pieniądze nie kupi się auta z 180KM , 6 biegami , super osiągami , niezawodnością , niemiecką precyzją i ognistym temperamentem , nie ma szans na to !!!
po 23000km katowania auta ( jak tu nie katować :-)) nie mam jakis zastrzeżeń , coś mi "jęczy" czasami , diagnoza przypuszczalna - mechanizm różnicowy ( ale przy tylu konikach na jedną oś nie ma się co dziwić ) ale to nie musi być wcale to , ogólnie jest bezawaryjny i stosunkowo wytrzymały na "przeciążenia" :-)
wszystko powiedziałem wcześniej

Usterki Seat Leon I