Ocena kierowcy - Seat Leon I Hatchback

Bartek D., 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Seat Leon I Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Fajne zawieszenie, solidnie zmontowane auto choć robione w Hiszpanii.
Ogólnie bez skrajnych emocji, fajne, ładne, zgrabne, auto choc drogie. Miałem Golfa 3 - 1.9 TD, to w sumie ten sam silnik więc nie powinno się nic dziać. Robi wrażenie dobrze zrobionego auta. Jak pisał mój poprzednik poniżej, b.trudno jest dostać całokowicie bezwypadkowe auto.
Silnik to sprawdzona konstrukcja 1.9 90KM ALH, szczerze myślalem ze części będą tansze, bo juz tyle go produkują no i jest wiele zamienników. Elastyczniość bardzo dobra, przyspieszenie takze w porządku, ten typ ma turbinę ze zmienna geometrią ale \"tylko\" 90KM. Ma przejechane 85tys km, w ogóle nie dymi, odpala bardzo dobrze, tylko ćwierka mi pasek na jakiejś rolce, ale muszę wymienic juz rozrząd więc nie uważam że to wada.Równo pracuje.Tak to prawda to klekot i nie common rail ale dobrze wyciszony, w środku jest ok.
Czasami mam wrazenie że przydałaby się 6ka, biegi wchodzą dobrze, wsteczny też, chociaz czasami jak chce szybko wrzucić to musze powtórzyć. Napisze tutaj o sprzęgle - podobno mam dwumasowe, nie wiem i chyba coś się dzieje, ponieważ mam wibracje pedału na jeśli lekko sie go dotknie, zaznaczam że tak na luzie jak i na biegu.Podobno można włożyc \"zwykle\" sprzęgło zamist dwumasu.Skrzynia ok, sprzęgło średnio.
Poprzednio jeździłem Laguną i innymi więc oceniam przez pryzmat. Jest to zawieszenie twardsze od \"przeciętnego\" generalnie to samo co Golf 4 ale utwardzone. Moim zdaniem bardzo dobre, pomomo że uważałem że \"francuzami\" jeździ się komfortowo.
Taka sobie, wysoki tył i nie za duże lusterka (po liftingu). Mimo tego auto jest ścięte z tyłu i łatwo wymierzyc odległość przy cofaniu nawet bez czujników cofania.
Wszystko na miejscu. Mimo tego po jakimś czasie denerwuje trochę że trzeba opierać prawą nogę o konsolę oraz regulacja szybkości wycieraczek wygodniejsza była w Lagunie (tam pokrętło), w Leonie suwak.Poza tym drzwi bardzo \"sprężynują\" jak sie je zamyka i otwiera, czasami ich nie \"złapię\" i mi trzasną :P Szkoda że nie ma regulacji podparcia odc. lędźwiowego pleców, mam sportowe fotele ale na długą trasę takie sobie.
Bardzo dobrze, mam tylko manualna klimę ale nie widzę wad. Zobaczymy po zimie jak z odmrażaniem, na razie jest ok.
Jak na taką budę, niewielki samochód ale jest ok.Dla wysokich osób raczej nie polecam.Mam 170cm wzrostu i jest ok.
Z kodu VIN wyczytałem że mam jakieś dodatkowe wyciszenie komory silnika (chyba jest to dodatkowa gąbka pod pokrywą silnika??), ogólnie jest dobrze, w środku na trasie jest cichy, tylko na zawnątrz trochę klekocze. Spasowanie elementów ok, tylko uchwyty w drzwiach trzeszczą...i popielniczka tłucze przy małych wstrząsach więc mam mieszane uczucia, a przejechane tylko 85 tys.
Myślę że jest ok, około 5.5 na trasie, długo nim nie jeżdżę ale tak wychodzi.Spodziewałem się tańszych części typu rozrząd, przecież ten typ silnika jest produkowany prawie 20 lat :)No i po co to sprzęgło dwumasowe w tym silniku?? Było zwykłe i jakoś chodził, podnosi to ewentualne koszty napraw. Ogólnie spalanie b.dobrze, reszta tak sobie.
Ogólnie samochód jest drogi, choć solidnie zrobiony. Myślę że ciut za drogi.
Mam go niedługo ale tutaj raczej nie ma się co psuć, chyba że się zaniedba auto.
Za krótko go mam ale myślę że nie ma i nie będzie :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,1