Ocena kierowcy - Seat Leon II

pawel, 8 lat temu
Silnik 1.2 TSI 105KM 77kW
Rok produkcji 2011
Seat Leon II 1.2 TSI 105KM 77kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : bez problemów
Silnik : łańcuch rozrządu fabrycznie montowany z niższej półki
Oceniłem dobrze, ponieważ oprócz tego, że musiałem wymienić łańcuch rozrządu i napinacz (co zrobiłem na gwarancji) nie miałem poważnych problemów. Plus wymieniłem przewód od zaworu jeden z czterech (przebieg 54 tys) - nie wiem czemu się zepsuł ale koszt to około 150zł w ASO.
Jeżeli się go prawidłowo konserwuje i wymieniło się łańcuch rozrządu na gwarancji to nie ma poważnych problemów.
Płynna nie mam żadnych problemów.
Trzyma się drogi znakomicie na zakrętach (koła 16)
Przedni słupek dosyć gruby przysłania widoczność na zakrętach.
We wcześniejszym samochodzie miałem podłokietnik niestety w leonie go nie mam. Miejsce na kubki też nie przemyślane odpowiednio.
Działa bez zarzutu.
Z przodu i styłu dużo miejsca na nogi oraz wysokość jest odpowiednia dla osób około 185 cm wzrostu.
Niestety jest słabe. Jak włączy się głośno muzyke pozamyka się drzwi i jest się na zewnątrz to w nieznacznym stopniu jest różnica w dźwięku wewnątrz jak i nazewnątrz. JEżeli jedzie sie do 100km/h bez muzyki nie ma wiekszego szmeru silnik jest bardzo cichy.
7,5 litra na /100km w trasie przy 110km/h; 6,5 litra/100km przy 70-90 km/h w trasie; Na mieście przy ekonomicznej jezdzie 7.1 - 7.8 litra; a przy dynamicznej jezdzie 9 - 10 litrów.
moim zdaniem cena rynkowa w tym momencie mojego seata to około 33 tyś zł z Polskiego salonu i serwisowanego od nowości w ASO. Jest to 4 letni samochód jak dla mnie to jest niska cena w porównaniu do innych samochodów stajni VW z tego rocznika. Silnik VW wnętrze robione z tych samych elementów co VW.
Tylko przewód od zaworu. koszt naprawy to koło 150 zł
Łańcuch rozrządu fabryczny, później ASO montuje już dobry łańcuch który wytrzymuje 15 tyś. Po wymianie nic nie stuka nic nie puka nie trzeba się bać. wymieniłem przy 32 tys teraz mam 54500 i jest super.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 105KM 77kW [l/100km]

7,2