Ocena kierowcy - Seat Leon II

lucas, 16 lat temu
Silnik 1.4 MPI 85KM 63kW
Rok produkcji 2007
Seat Leon II 1.4 MPI 85KM 63kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Najbardziej zaskoczyły mnie światła. Są nietylko ładne ale i fantastycznie oświetlają drogę. Świecą bardzo daleko znakomicie oświetlają pobocze. Super.
Super.
Choć mam przejechane dopiero niecałe 400 km i silnik jeszcze nie dotarty pracuje bardzo cicho i spokojnie. Przy każdym dodaniu gazu wydaje z siebie niski pomruk przypominający wręcz bulgot niczym silnik bokser. Być może to zasługa układu wydechowego o sportowym brzmieniu. Silnik w miarę dynamiczny i bardzo elastyczny, Już od 2000 obr w miarę dobrze przyspiesza. Także nie trzeba go kręcić jak np. silniki japońskie.
Niemal doskonale. Najlepsze z jaką miałem do czynienia. A jeździłem wieloma autami zanim kupiłem Leona.
Świetny. A mam porównanie z innymi autami. Nie skłamię chyba jak powiem, że jeden z najlepszych w klasie. Dzięki dużym kołom 16 sprytnie ukrywa niedoskonałości naszych dróg. Nawet mój o klasę wyżej Ford Mondeo tak nie amortyzował. Samochód prowadzi sie przy tym bardzo pewnie. Doskonały układ kierowniczy zawsze daje poczucie kontroli nad pojazdem. Jest tak zrobiony że na postoju pracuje bardzo lekko a w czasie jazdy bardzo płynnie siła wspomagania spada. Super.
Wcale nie jest źle. Nie wiem skąd te opinie. W porównaniu z moim Fordem parkowanie tyłem jest o wiele łatwiejsze. Trzeba tylko uważać nieco na przednie słupki. Ale to kwestia przyzwyczajenia jak w każdym innym aucie zresztą. Ogólnie jest dobrze.
Po prostu bez zastrzeżeń jak dla mnie.
Jeszcze nie wiem za nowe auto. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że sprężarka klimatyzacji pracuje niezwykle cicho. Ledwo słychać jej pracę. Ogrzewanie niesłychanie wydajne. Ciepło napływa zaraz po włączeniu silnika. Super. Co do samej klimatyzacji nie wiem jak z wydajnością bo nie było okazji sprawdzić. Mogę tylko powiedzieć że jest to lima półautomatyczna bardzo prosta w obsłudze.
Niewiele mniej miejsca niż w moim poprzednim aucie. Czyli dobrze. Bagażnik wystarczający.
Dobrze. Silnik cichy i będzie jeszcze cichszy jak sie dotrze. Słychać szumy wiatru ale tylko z pozycji osób siedzących na tylnym siedzeniu. Byc może to wina małego spojlera na tylnej klapie. Ogólnie dobrze. Aha i najważniejsze. To jest jedyny samochód w tej klasie chyba bo jechałem już chyba każdym w którym nic nie puka i nie trzeszczy.
Nie jest źle. Auto nie dotarte z przebiegiem 400 km. 200 km na trasie i 200 po mieście. Wynik po pierwszym tankowaniu 6,95l, Nie jest źle. Mam nadzieje, że jak sie dotrze nieco jeszcze spadnie. Nie wiem ile auto mi pali w mieście i ile na trasie. Nie chce podawać spalania producenta więc jako średnią po 400 km podam ok. 7 litrów. Jak będę wiedział coś więcej to oczywiście uzupełnie nformację.
Nie wiem czy jest lepsze nowe auto za cenę ok 50 tyś. zł niemal kompletnym wyposażeniem.
Trudno coś stwierdzić za mały przebieg. Zobaczymy później o czym z pewnością napiszę za jakiś czas.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 85KM 63kW [l/100km]

7,1