Ocena kierowcy - Seat Leon II

lucas, 15 lat temu
Silnik 1.4 MPI 85KM 63kW
Rok produkcji 2008
Seat Leon II 1.4 MPI 85KM 63kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Hamulce jak żyleta, świetne światła mijania - seryjne a co dopiero potrafi z ksenonami?. Elsatyczność tego małego silniczka. Świetna skrzynia biegów.
Karoseria : łatwo odpryskuje lakier po uderzeniu kamyków
Inne : Łatwo rysują się plastiki i tapicerka
Autko bardzo fajne, piękna linia. Jeździ tak jak wygląda. Denerwuje tylko łatwo rysujący się plastik i tapcerka oraz odpryskujący lakier. Świetne hamulce i światła mijania.
To tylko 86 KM. Według producenta. Na hamowni jest 94 KM. Plusy silnika : 1. wysoka kultura pracy, 2. Spokojna praca silnika i piekne brzmienie choć 1,6 dwu zaworowy brzmi łądniej według mnie, 3. Bardzo dobra elastyczność- silnik ciągnie od samego dołu, nawet poniżej 2 tyś obrotów. Super. W mieście wogóle nieczuć że to tylko 1,4 86 km (94km). 4. Znośnie zużycie paliwa - średnio wychodzi 6,9-7,4. Minusy : Właściwie żadnych nie zauważyłem no tylko tyle że ma 86 - (94 KM) przy masie 1200 kg. ale wiedziałem co kupuje. Moim zdaniem i tak nie jest źle.
Jedna z najlepszych na rynku. Oceniam ją prawie tak wysoko jak skrzynię Hondy Civic.
Chyba najlepszy w klasie. Jeździłem wieloma kompaktami. Auto nie jest ani za twarde ani za miękkie, Nie wiem jak oni to zrobili, że tak pięknie wybiera nierówności. Jak pierwszy raz nim jechałem, to czułem się jakbym jechał autem na wielikch balonach. (Koła).
Przeszkadzają słupki przednie.
Ok. Nie mam uwag. Prosto i przyjemnie.
Super ogrzewanie. Wystarczy mu ok 2 minut i już robi się ciepło. Kilatyzacja dość sprawna.
Dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Kia Ceed miała chyba troche więcej miejsca z tyłu, a Honda Civic i Fiat Bravo miały większy bagażnik.
Jest dobrze. Piękny dźwięk silnika i wydechu - pięky basowy pomrukale nie natarczywy.
Jest chyba nieźle. Średnio wgranicach 6,9-7,4 l.
Cena teraz poszła nieco w górę.
Uwaga na szybko rysujące się olastiki i cieńką tapicerkę. Odporyskujący łatwo lakier od kamyków. Przepalona żarówka oświetlająca tablicę rejestracyjną z tyłi auta.
Mnie denerwują odpryski na lakierze więc umieszę to w kategorii poważne ustarki. POzatym jest ok. Oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 85KM 63kW [l/100km]

6,9