Lista ocen Seat Leon II 1.6 MPI 102KM 75kW 2005-2012 (42) - Silnik

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Jestem uzytkowniekiem tego modelu niecale 5 miesiecy (nowy z salonu). Po przejechaniu 9 tys, moge stwierdzic iz w tej wersji z silnikiem 1.6 i 102 KM silnik jest troche ospaly na wolnych obrotach. Dopiero po 3 tys obrotow pokazuje swoje oblicze. Wiec moje zdziwienie bo jest to jednostka 8 zaworowa (niepozadany doł w momencie obrotowym, poniewaz 8 zaworoki lepiej ciagna na wolnych obrotach a ta maszynka zachowuje sie jak 16 zaworowka - ciagnie...
~piotrekcarlisle@op.pl
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Silnik zapewnia niezbędne minimum 102KM to w dzisiejszych czasach i przy tej wadze auta wartość akceptowalna biorąc pod uwagę dużą alastyczność.Doskonała współpraca ze skrzynią biegów jadąc po mieście jeśli nie muszę się zatrzymywać 4-ty bieg wystarcza do poruszania się w pełnym zakresie obrotów!!Wymaga dobrego oleju i nie ma co na tym oszczędzać,te dość już jednak leciwe ośmiozaworówki są podobno trwałe i wytrzymałe więc myśle że będzie ok....
~oskaju1988@op.pl
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Silnik 1.6 - 105 KM mocy i 16 zaworów. Szczerze mówiąc spodziewałem się po tym motorze czegoś więcej. Przy odpaleniu słuchać "klekot" diesla ale tylko przez chwilke :) Moc pozwala na w miare swobodne wyprzedzanie i start z pod świateł - jeśli jedziesz w max 3 osoby. Jadąc np. na wakacje czyli 4 + bagaż można zapomnieć o brylowaniu na drodze i skupić się na statycznej jeździe 150 - 160 km/h (oczywiście tam gdzie można) W późniejszych latach...
~zhocz@wp.pl
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Ponad rok walczyłem z dilerem i importerem o ustabilizowanie silnika na jałowych obrotach. Pisałem już o tym w tym portalu w maju tego roku. W połowie sierpnia 2008 importer Seata po konsultacji z producentem Leona 1.6 MPi zezwolił ASO dilera naruszyć fabryczny program samochodowego komputera i podnieść obroty z ok. 650 do 850. Silnik wyraźnie się uspokoił. Od kilku dni testuję samochód z podwyższonymi obrotami.
~Łukasz
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Żwawy, dynamiczny silnik. Nie ma problemu przy mijaniu. Czuć jakby pod nogą było ze 120KM a nie 102. W moim przypadku zero wycieków. Na trasę trochę słabo bo przy 120km/h jest 4tyś obrotów bo jest krótka skrzynia. Do miasta idealny. Jedyny minus dużo pali. Pod moją noga w mieście 10l/100Km
~miramor
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Cupra to nie jest, ale w zupełności wystarcza - na autostradzie przy włączonym tempomacie (ustawionym np. na 130km/h) zwinnie nabiera szybkości, do miasta wręcz idealny, cichutki i żwawy. Średnie spalanie w granicach 6-8l, no chyba że samochodem jeździ moja żona, wtedy w okolicach 5l :)
~Pan Prezes
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Dynamika średnia,ale do zaakceptowania. Przydałoby sie przynajmniej 20 KM więcej.Do 110 km/h jest dość cichy,później robi się męczący.Elastyczność bez zarzutu.Jednak wydaje się,że warto zainwestować w mocniejszą jednostkę... Podsumowując : tylko "czwórka" (może nawet z minusem)
~Bardzo mocno znawiedzony Grzegorz
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Silnik 1.6 - 41000 km złamany korbowód - pierwszy cylinder razem z pierścieniami wyrwany, silnik do wymiany. Wiedziałem że ten silnik nie jest kulturalny i że ma mankamenty, ale sądziłem że przejade tym seatem ze 100000km , czy to zbyt duże wymagania
~calcaris
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Doskonała jednostka napędowa - sportowe zacięcie i brzmienie - nie gwarantuje co prawda typowo sportwoych osiągów ale do jazdy mieszanej idelany. Rewelacyjny stosunek spalanie/dynamika. W porównaniu z konkurencją to naprawdę rewelacja.
Dziennik kosztów dla Seat Leon II 1.6 MPI 102KM 75kW
9,7
~qsy
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
W porządku jeśli chodzi o kulture pracy, jest cichy ( z początku na biegu jałowym myślałem nawet, że nie pracuje) Moc jak dla mnie 105KM to mało. 10-15KM więcej byłoby idealnie :-) Ale i tak 11sek. do setki przy tej masie jest w granicach akceptacji.