Lista ocen Seat Leon II 1.6 CR 105KM 77kW 2010-2012 (7) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~GerwazyProtazy
Hatchback 1.6 CR 105KM 77kW
Tutaj zaskoczenie , trzeba się przyzwyczaić do tej skrzyni, 5 biegów wersja ecomotiv, dość długie przełożenia, by auto w miarę dynamicznie jechało biegi zmieniamy jak w benzynie, w okolicy 2500-3000 obr/min. Mam wrażenie ze tutaj 5 bieg służy tylko do jazdy po trasie, tak jak w innych autach 6 bieg, nie ma szans w mieście jeździć na 5 ( choć ''podpowiadacz'' na zegarach wskazuje inaczej, ale jazda na 5 biegu z prędkością 60...
~andrzej_marek
Hatchback 1.6 CR 105KM 77kW
1,2,3 i już 100km/h, których w ogóle nie czuć.Musiałem się na nowo przyzwyczaić do diesla, lecz pozytywnie mnie zaskoczył.Lewarek pracuje lekko i przyjemnie wchodzą kolejne biegi. Małe problemy z 1 i R, ale tylko na początku. Mocne 4 za skrzynię.
~Markost
Hatchback 1.6 CR 105KM 77kW
Pracuje bez zarzutu. W moim przypadku wsteczny pod obciążeniem wyje (nie wiem czy każdy tak ma) i jedynka czasem nie wejdzie do końca i wyskoczy (rzadko ale się zdarza).
~Krystian
Hatchback 1.6 CR 105KM 77kW
Za krótkie przełożenia brakuje 6tego biegu po mięście albo jadąc za kimś czasem trwa zabawa w "szukanie biegu" tym bardziej że ten silnik nie lubi niskich obrotów.
~korin
Hatchback 1.6 CR 105KM 77kW
dobrze dobrane przełożenia, choć zdecydowanie brakuje szóstego biegu do jazdy przy prędkościach powyżej 120 km/h.
~Maniuraa
Hatchback 1.6 CR 105KM 77kW
Nie sprawia żadnych problemów. Olej w skrzyni jeszcze nie wymieniany.
~Tomek131
Hatchback 1.6 CR 105KM 77kW
Działa sprawnie. Przy prędkości 140km/h 2500 obrotów.