Ocena kierowcy - Seat Leon II

Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Układ hamulcowy : Zimą drobne problemy z hamowaniem - przy dużych mrozach.
Na początku silnik pracował nierównomiernie - zaraz po zakupie - miał takie niekontrolowane \"podrygi\". Natomiast po wymianie rozrządu, oleju oraz filtrów praca silnika ustabilizowała się - zmieniła się diametralnie. Silnik pracuje równo.
Auto trzyma się drogi bardzo dobrze. Prowadząc kierowca czuje się bardzo pewnie. Wchodząc w zakręt przy dużych prędkościach auto zachowuje się prawidłowo. Nie buja autem w zakrętach - wiele osób twierdzi,że zawieszenie jest twarde i nie nadaję się na polskie drogi, ja jestem innego zdania i uważam,że
Ogólnie widoczność jest dobra - nawet konstrukcja słupków przy przedniej szybie (które są dosyć szerokie) jej nie ogranicza. Jest dużo opinii, że widoczność do tyłu nie jest dostatecznie dobra ale jak dla mnie jest zupełnie wystarczająca, a porównując do nowej Hondy Civic, która miałem również okazję codziennie się poruszać jest bardzo dobra. Jedynym minusem jest się wody w deszczowe dni na tylnej szybie, co jest związane z konstrukcją auta.
Konstrukcja deski rozdzielczej, rozmieszczenie wszystkich przycisków jest bardzo intuicyjne, co pozwala na bardzo łatwą obsługę wszystkich funkcji bez patrzenia, gdzie i co się znajduje. Dodatkowym ułatwieniem jest sterowanie radiem z kierownicy. Minusem jest bardzo czułe pokrętło głośności radia, jak również, obsługa klimatyzacji tj. zmiana temperatury wymaga wielokrotnego przyciśnięcia odpowiedniego przycisku, gdyż opóźnienie przy jego przytrzymaniu jest zbyt duże.
Silnik osiąga odpowiednią temperaturę po dłuższym czasie w porównaniu do aut z silnikami benzynowymi ale to przypadłość diesla. Oczywiście jest to uzależnione od stylu jazdy, oraz trasy jaką pokonujemy (miasto, autostrada) natomiast ogólnie jest dobrze. Jeżeli chodzi o warunki wewnątrz auta zimą, jestem mile zaskoczony, słysząc opinie \"fachowców\" odnośnie SEATA, jeden raz miała miejsce sytuacja kiedy szyby zamarzły wew. przy słupkach, natomiast od tamtego zdarzenia, zaparowana zawsze jest tylko tylna szyba - po włączeniu jej ogrzewania natychmiast wszystko znika.
Przestrzeń wystarczająca, za kierownicą czuję się bardzo swobodnie. Dużym plusem są fotele, które bardzo dobrze trzymają w zakrętach - mają również możliwość regulacji odcinka lędźwiowego, co dodatkowo wpływa na komfort jazdy. Z tyłu nie jeżdżę;] natomiast parę razy usiadłem i nie ma się do czego przyczepić.
Praca silnika nie jest głośna, natomiast ogólny poziom wyciszenia nie jest wysoki, co potwierdza się przy dużych prędkościach.
Jak na razie (odpukać) wszystko działa bez zarzutu, autem jeżdżę osiem miesięcy i nic się nie wydarzyło wszystko działa jak powinno. Jedyną usterką jest element złączny (zawias) tylnej półki, który odpadł i trzyma się ostatkiem sił:]
Jedyną usterką, chociaż nie wiem czy można ją zaliczyć do poważnych była wymiana łożyska z tyłu, które przez kilka dni negatywnie wpływało na komfort jazdy. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,1