Lista ocen Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW 2005-2012 (36) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PrzemasJestem
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Jeżeli te auto od początku było wzorowo użytkowane to nie mają prawa wystąpić. Wiele osób narzeka na filtr cząstek stałych, lecz przy dłuższych trasach (20-30km+) nie ma z tym problemów! Auto nie lubi w tym przypadku krótkich tras i trzeba o tym pamiętać. Trzeba również pamiętać aby unikać jednego typu silnika. Ja u siebie posiadam oznaczenie BLS (są 3 oznaczenia 1.9TDI), ale wiem że jedna jednostka miała ogromne problemy z panewkami......
~damian
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Od początku mam problemy z drganiami silnika na biegu jałowym oraz przy przyspieszaniu w ok. 2000 obr./min. Wymienili mi na gwarancji koło zamachowe ale te drgania nie ustąpiły. Teraz doszło pocenie się zaworu EGR, zobaczymy czy za 2 podejściem ASO podejdzie do tego profesjonalnie bo gwarancja już mi się kończy. Z zawieszenia dochodzą czasami dziwne odgłosy, 2 razy smarowali wahacze :-) oczywiście nic nie pomogło. Do tej pory nie poradzili...
~domel-d4
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Bardzo dobrze sprawujące się auto. Wiek czyni swoje i niektóre rzeczy muszą się zepsuć choćby dlatego, że i ja auta nie oszczędzałem, a 5 tys. zł. wydane przez siedem lat na tylko trzy usterki ( tarcze z tyłu, turbina i dwumasa) to dzisiaj bardzo dobry wynik
~Bartek M
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Samochód nowy więc brak. Podejrzewam ,że nie przysporzy problemów biorąc pod uwagę moje doświadczenie z marką seat. Kiedyś posiadałem toledo II ,które przez 9 lat nie zawiodło mnie ani razu. Liczę ,że Leon będzie takim samym wiernym autkiem.
~cypel
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Ww. usterka (rzężenie silnika) nie jest poważna, bo autko jeździ, ale nie o to chodzi komuś kto kupuje nowe auto żeby spędzał czas na jeżdżeniu do serwisu. Miejmy nadzieję że ta drobnostka nie da znać o sobie w sposób bardziej przykry.
~dan
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
wysiadła mi turbo sprężarka, wymienili na gwarancji. Była chyba zepsuta od początku. Jak wyjechałem z salonu przejeżdżałen na baku 750 km, turbinę wymienili mi po przejechaniu Leonem 35000 km. Od tego momentu na baku robię 850 km.
~vader_84
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Jedyną usterką, chociaż nie wiem czy można ją zaliczyć do poważnych była wymiana łożyska z tyłu, które przez kilka dni negatywnie wpływało na komfort jazdy. Po wymianie wszystko wróciło do normy.
~Hunter
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Auto było sprzedawane jako wyprzedaż rocznika, więc radze każdemu upewnić się jaki jest poziom elektrolitu w akumulatorze, żeby nie miał tydz po zakupie nie miłej niespodzianki jak ja.
~Łukasz
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Brak poważnych usterek ! (Jedynie wymiana - przez 8 lat - klocków hamulcowych, akumulatora, sprzęgła ostatnio ...a tak to tylko olej i filtry! )
Dziennik kosztów dla Seat Leon II 1.9 TDI 105KM 77kW
6,1
~Kajtus
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Auto jest nowe więc trudno o jakieś usterki. Narazie brak . Ale to chyba norma w samochodzie który ma 4 miesiące i przejechane 10000km.