Ocena kierowcy - Seat Leon II

Mariusz, 8 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Seat Leon II 2.0 TDI 140KM 103kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Auto użytkuję od 3 lat. Kupione z przebiegiem 73 tys. km - z Niemiec. Przejechałem nim ponad 50 tyś km i uważam, że był to bardzo dobry zakup. Ma bardzo dobra właściwości jezdne oraz dynamiczność, dobra hamulce i ogólnie bardzo fajne autko.
Bardzo dynamiczny i elastyczny (moc podniesiona do 170 KM). Wbrew opini wyczytanych w internecie, rzadnych problemów (głowica, wtryskiwacze, itp). Odpala bez problemu nawet przy dużych mrozach. Po zakupie mały problem z odpalaniem ciepłego silnika (dłużej trzeba było kręcić), pomogło przeprogramowanie dawki startowej (ok 100zł) i probllemu nie ma.
Bardzi precyzyjna, biegi wchodzą dobrze, z lekki oporem (ale to się bardzo podoba). Wkońcu Seat to najbardziej sportowe auta w grupie VAG.
Tu już jest bardzo dobrze. Bardzo mocny punkt leona. Samochód świetnie się prowadzi, bardzo dobrze trzymna się w zakrętach (szczególnie na niskoprofilówkach i 18") kiedy gość za tobą musi ścinać zakręty, ty jedziejsz jak po sznurku. Zawieszeni jest sztywno zestrojone i to czuć (szcególnie na naszych drogach) szczególnie na letnich 18" (i zimowych 17").
Tu trochę gorzej (jak w większości aut tej klasy). Przeszkadzają przednie słupki, małe tylne szyby. Na szczęście są czujniki parkowania (chyba niezbędne przy zakupie).
Jak typowe auto VAG. Wszystko pod ręką, schowki też są (szczególnie przydają się te pod przednimi fotelami). Dla rodziny z 1 dzieckiem bagażnik wystarczający (rozłożony wózek, 2 torby i jeszcze parę gratów się mieści), dla większej rodziny zdecydowanie za mały.
Bardzi skuteczne. Klima super chłodzi, ogrzewanie dobrze grzeje (w zimie po chwili ciepło leci za sprawą grzełki płytny chłodzącego).
Dla mnie (ok 1,80 m) i rodziniki w zypełności wystaczy
To jest klasa kompaktów wiec nie jest źle. Wiadomo, przy większych prędkościach dużo szumu (160-180) a poza tym auto swoje lata ma, wiec coraz głośniej będzie.
Jak się chce to jest to ekonomiczne (miasto ok 6 l a poza można zejść poniżej 5 l , przynajmniej żona tak potrafi). Moje średnie spalanie to ok 6,5 trasa i 8,5 miasto (wkońcu 170 KM musi coś wypić) i dla mnie jest to OK. Co mnie zaskoczyło to niskie spalanie przy wyższych prędkościach (w niemczech na autostradach spalanie przy 160-180 wynosiło mi ok 7,5 l).
Poważnych usterek brak (i oby tak dalej). Po zakupie wymieniłem przepustnicę (uszkodzona, ale to podobno częsta przypadłość tego modelu). Poza tym wymieniene oleje, filtry i części eksploatacyjne. Dobry i duży dostęp do cześci.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]