Lista ocen Seat Leon III (147) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Aleksander
Hatchback 1.4 TSI 125KM 92kW
Oj tu naprawdę nie można przyczepić się, Climatronic bardzo czytelny i wydajny. Możemy ustawić 3 tryby pracy klimatyzacji w trybie automatycznym, ja mam na najsłabszym, klimatronic na AUTO i zawsze świetnie recerkuluje powietrze w aucie . Posiadam funkcje Air Climatronic, powietrze jest świeże ;) Aaa i zapomniałbym : Róznicy w spalaniu sa tak minimalne, że ich nie widać ! chyba że mamy 40 C na dworze Minus taki, iz jak miałem seryjne 125KM...
~Jakub
Hatchback Facelifting 1.5 EcoTSI 130KM 96kW
Bardzo sprawne system wentylacji. W dodatku bardzo inteligentny. Przy Dużej wilgotności automatycznie ustawia nawiew na szybę. Przy niskiej temperaturze - nawiew na nogi. Przy wysokiej temperaturze nawie bezpośrednio na kierowcę i pasażera. Działa to bardzo sprawnie. System Air Care zamyka automatycznie wloty powietrza po wykryciu zanieczyszczenia. Powiem tak - działa. Duży plus za szybkie nagrzewanie się silnika i szybki transfer pomiędzy...
~baka1408
CUPRA 5d 2.0 TSI 280KM 206kW
Jak to w benzynie - ogrzewanie działa błyskawicznie, po minucie lub dwóch od odpalenia już z nawiewu leci ciepłe powietrze. Klimatyzacja w lecie standardowo jak w VAG'ach, bez zarzutu. Fajnie utrzymuje temperaturę i nie wieje zbyt mocno. Atutem jest możliwość ustawienia profilu siły nawiewu klimatyzacji przez komputer pokładowy, wówczas nawet przy bardzo dużej różnicy temperatur nawiewy będą chodziły na średnim a nie na maksymalnym...
~Stachu
Hatchback Facelifting 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
Mam Climatronik 2-strefowy i działa idealnie. Świetnie utrzymuje zadaną temperaturę. Jedyne co do brakuje podgrzewania przedniej szyby, ale tego Leony chyba (niestety) nigdy nie miały. Dodatkowo przemiłe zimą podgrzewanie foteli. Ciepełko oddają całe i łatwo je odpowiednio wyregulować. No i co ciekawe - po krótkiej przerwie w jeździe (circa 30 minut), włączone ogrzewanie zostaje zapamiętane i po powrocie dalej grzeje.
~Bartek
CUPRA ST Facelifting 2.0 TSI 300KM 221kW
Klimatyzacja działa w każdych warunkach bardzo sprawnie. Trzeba pamiętać jednak o jednym małym szczególe. W przypadku tylnych nawiewów, które dostarczają powietrze dla pasażerów z tyłu - nie leci ciepłe powietrze. Tutaj klimatyzacja nadaje się więc lepiej do chłodzenia latem niż ogrzewania zimą. Nie ma też nawet w opcjach podgrzewanych siedzeń z tyłu. Zmarzluchom z tyłu może to przeszkadzać.
~PiotrK
Hatchback 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
W mojej wersji mam dwustrefową klimatyzację automatyczną ogrzewane siedzenia oraz ogrzewane lusterka i dysze spryskiwaczy szyb i reflektorów (pakiet zimowy). Wszystkie systemy działają sprawnie i wydajnie, nie mam żadnych zastrzeżeń. Przy opadach śniegu światła LED nie ogrzewają na tyle klosza, aby usunąć śnieg z lamp, ale to nie wada, tylko cecha takich lamp.
~jarni
Hatchback 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Gdyby wszyscy poddani w królestwie byli tak posłuszni ... mielibyśmy dobrobyt ... a mówiąc poważnie, wentylacja jest dużym plusem - wiele stopni mocy pozwala ustawić siłę nadmuchu optymalnie. Ogrzewanie natomiast reaguje bardzo szybko, nawet przy zimnym silniku i minus 8 stopniach na zewnątrz już po kilku minutach czuć ciepłą bryzę wypełniającą wnętrze pojazdu.
~Piotr KRZAK
ST Facelifting 1.5 EcoTSI 130KM 96kW
bardzo wydajna klimatyzacja szybko schładza ,działa cicho ,tryb auto działa sprawnie , jedyny minus słabo radzi sobie tryb odmrażanie/odparowywania przedniej szyby ,choć moge być nie obiektywny ,ponieważ w poprzednim aucie miałem elektryczne ogrzewanie przedniej szyby (Focus) po za tym wnętrze nagrzewa się szybko plus za nawiew na tylną kanapę
~Hirek
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Klima automatyczna ma nawet nastawy fast i slow, co jak na tę klasę jest dla mnie zaskoczeniem. Działa OK. Po prostu. Wnętrze też dość szybko się nagrzewa (w porównaniu np do Fiesty, którą miałem w dieslu). Dla mnie jedyną brakującą rzeczą jest ogrzewanie przedniej szyby (w Fordzie działało to świetnie nie tylko w ziemie, ale też na zaparowaną szybę).
Dziennik kosztów dla Seat Leon III
5,9
8,1
~zorza
Hatchback 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
Ogrzewania nie miałem jeszcze okazji przetestować, ale klima działa bardzo wydajnie. W trybie max potrafi bardzo szybko wychłodzić nagrzane słońcem na parkingu auto. Tryb auto trzyma zaś komfortową temperaturę. 2-strefowość bywa przydatna, gdy pasażerka jest zmarzlakiem, a dodatkowy nawiew na tył zapewnia komfort dzieciakom z tyłu.