Lista ocen Seat Toledo II 1.8 20V 125KM 92kW 1999-2004 (37) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stefan
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Mogłoby być troszkę lepiej - w trasie spala 7 litrów (prędkość około 120-140km/h), w mieście 10 litrów (na razie testowane tylko w zimie i na niezbyt długich odcinkach w mieście). Ale nie ma co narzekać - wydaje mi się dużo, ponieważ przez prawie 5 lat jeździłem dieslem. Mimo wszystko wolę jednak benzynę - ciszy w samochodzie i braku klekotu przy zimnym silniku nie zamieniłbym na mniejsze spalanie. Nie lubię diesli (tych starszych).
~Użytkownik
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
No tu szału nie ma. Niestety w dużym mieście zje ile mu dasz tak na prawdę. Wszystko zależy od nogi, przy zrównoważonym stylu jazdy, dynamiczne przyspieszanie(ze świateł co 200m :(), hamowanie silnikiem, przwidywanie tego co tam z przodu się dzieje 10,5 l/100 i w sumie nia ma co narzekać jeżeli w zamian dostaje spokój, że jeżeli mi się coś zepsuje to nie będzie to kosztowało tysiące.
~t_tomczyk@o2.pl
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Zużycie paliwa nie odstrasza, ale o ekonomice nie ma mowy. Przy spokojnej jeździe, bez ciągłego hamowania potrafi zaskoczyć na plus. Dynamiczna jazda (powyżej 4 tys. obrotów) przyjemna dla ucha - ale geometrycznie wzrasta spalanie. Duża dostępność zamienników OEM i b. przyzwoite ceny (polecam Inter Cars).
~Tomek dąbrowa górnicza
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Jeśli chodzi o ekonomiczność to niestety motor ten w połączeniu ze skrzynią automatyczną czterobiegową nie jest oszczędny. Założyłem więc instalację gazową lpg. świetnie się sprawuję i obniża koszty. Dostępnośc części zamiennych oryginalnych i zamienników nie sprawia kłopotów.
~piogan@wp.pl
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
W trasie potrafiłem zejść nawet do 6,3l/100km. Miasto trzeba przyjąć 10l/100km. Po zagazowaniu trasa 9l/100km. Miasto okolo 10.5l/100km. Instalacja sekwencyjna, bardzo ładnie chodzi w gazie. NO PROBLEM. Mam zamiar założyć magnetyzer.
~Michał
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Zużycie paliwa (gaz): latem: 10,5 w trasie (160-170km/h), 11-12 w mieście zima: 12 w trasie, do 13,5 w mieście (w zależności od tego ile się stoi w korkach) Spodziewałem się mniejszego spalania.
~jack01
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Gdyby nie LPG to byłoby słabo - do miasta wychodzi drogo, Zresztą na trasie też lubi wypić. Pozostałe koszty na akceptowalnym poziomie - dużo zamienników i każdy potrafi naprawić.
~prezesbr
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Jak męczysz samochód w mieście to i apetyt jest większy ok 12 ale jak go troktujesz dobrze jest na ok 7,5-9 na trasie zuzycie jest mniejsze ok 7-8 ale zależy jak jedziesz
~wojtek
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Wszystko zalezy od techniki jazdy u mnie na trasie jak jade spokojnie to wychodzi okolo 6l/100km a jak jade bardzo dynamicznie to i z 9l/100km.

Usterki Seat Toledo II

Seat Toledo II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mateusz
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Samochód pali niemało. W zależności od stylu jazdy: od 6.7l/100km do 8.5l/100km w trasie. W mieście od 9l/100km - 12l/100km. UWAGA! W okresie zimowym.