Lista ocen Seat Toledo III 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2009 (73) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Tu firma Seat sie popisała :) Przód to tradycja i prostota McPherson plus drążek stabilizacyjny proste i nie zawodne tył to juz majstersztyk multilink dzięki któremu auto jest przyklejone do asfaltu. Prowadzi sie jak po szynach i jeśli lekko przegniemy w zakręcie to nas nie zaskoczy tańczącym tyłem tylko leciutko przejdzie zakręt a jedyną rzeczą jaką poczujemy to siła odśrodkowa dla mnie zawieszenie tego auta jest świetne czy jedzie sie samemu...
~Kierowca
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Toledo jest dużym i przestronnym autem. Na pewno nie jest sedanem - od Altei XL jest krótsze o 10 cm, bagażnik ma mnieszy o 32 litry (przy pełnym przesunięciu tylnych siedzeń w Altei jest 532 litry a w Toledo 500 litrów). Mimo tego Toledo prowadzi się jak prawdziwy sedan, jest zwinne, układ kierowniczy ma precyzyjny i bezpośredni, dobrze dobrana siła wspomagania. Auto trzyma się drogi jak mało które.
~krzysztofek_2
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Tu świetnie auto przyklejone do nawierzchni. Przód tradycja McPherson i drążek stabilizacyjny. Tył multilink dzieki niemu zero strachu w zakręcie auto trzyma sie jakby wgryzało sie w asfalt praktycznie zero przechyłu doskonala stabilność jazdy zarówno na wprost jaki w zakrecie niezależnie czy tylko kierowca czy pełna obsada w aucie. Troche twardo zestrojone, ale bezpieczne.
~waldek
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Układ jezdny w tym autku to poezja, trzyma się drogi jak przyklejony, mimo, że jest to duży i wysoki samochód to praktycznie nie przechyla się w zakrętach. Żaden zakręt mu nie straszny, a gdy przesadzimy jest esp. ABS nie jest natrętny i włącza się tylko w krytycznych momentach. Hamulce bardzo skuteczne można bezproblemowo wyhamować z 200km/h do 0 bez obawy o przegrzanie.
~michal.probulski@gmail.com
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Chyba jeden z najlepszych w klasie. Wysokie auto prowadzi się jak po szynach ale nie jest za twarde. Wybiera świetnie, a na trasie to poczucie kontroli i precyzja prowadzenia baaardzo rzadko spotykana. To jeden z największych atutów tego auta. Zawieszenie pochodzi z tego co się doczytałem z audi a3 sport. I jestem skłonny w to uwierzyć bez dyskusji.
~autofaaaner
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Auto prowadzi się bardzo pewnie.Jest duże i wysokie,ale nie czuć tego.Przy wyjątkowo ciasnych łukach karoseria lekko się wychyla,ale jest seryjne ESP w razie czego.Ja nie miałem jeszcze sytuacji w której ten system musiał mi pomagać,choć lubie kręte drogi.Ogólnie jak na gabaryty świetnie wyczuwalne i prwadzące się auto.
~kierowcabombowca
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
seat słynie z doskonałego prowadzenia, tak samo jest w tym modelu, układ kierowniczy bardzo precyzyjny, żaden zakręt nie jest w stanie mnie zaskoczyć, trzyma się jak przyklejony, a w razie czego esp czuwa. Hamulce naprawdę bardzo dobre, przy ostrym hamowaniu trzeba mocno opierać się o kierownicę żeby o nią nie uderzyć.
~hig@tlen.pl
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Zawieszenie z A3 bardzo dobrze znosi polskie drogi. ESP też super. Grudzień 2008: na oponach zimowych Kleber(nowe) toczy się i zachowuje OK. Czerwiec 2009: nadal OK Marzec 2010. po dłuższym postoju słychać zgrzyty z tylnego zawieszenia. Podczas toczenia słychać odgłos jakby wybitych łożysk.
~diabeł
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
to największa zaleta tego samochodu, autko kocha zakręty z dużymi prędkościami, jest jak przyklejone, prowadzi się bardzo pewnie, układ kierowniczy - bajka, bardzo precyzyjny, jak na razie po prawie 60 tyś km nie ma żadnych luzów ani stuków.
~luki
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Tutaj jest dobrze,z tym, ze wszystkie systemy-od ABS do ESP muszą być włączone,inaczej jest spory problem.Auto ejst duże,na szczęście drogi trzyma się dobrze,pewnie się prowadzi nawet w ostrych łukach.ESP w razie czego działą poprawnie.