Lista ocen Skoda 105 II (82) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 77 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hokky 880051588
Sedan 1.0 105 S,L 44KM 32kW
ŚP skoda paliła dużo. przejechałem nią 12724 km, wlałem 1148,47 e95 za 4504,04 PLN. Trasę Kielce-Staszów (60km) pokonywałem najszybciej w 40 min (rzadko schodziłem poniżej 120 km/h; spalanie ok 12l), Najwolniej 70 min. Super sie trzyma drogi, tylny napęd jest najlepszy!!! (teraz jezdze autem z napedem na przód i mi sie nie podoba). Najwiecej pali w grudniu i styczniu (okres zimny, zły dla spalania i bardzo zakorkowany w Kielcach) - wtedy...
~piomo
Sedan 1.2 120 L 52KM 38kW
Bardzo malo pali. Najmniej na trasie spalila mi 6 litrow beznyny, a po odpowiednim wyregulowaniu gaznika 7 litrow LPG. Czego chciec wiecej... Spalanie lepsze niz w Maluchu, nie wspominajac o Polonezach i innym samochodach "bloku wschodniego". Czesci tanie jak barszcz w porownaniu z innymi autami, a mozna nawet kupic na szrocie, nieraz prawie za bezcen... Po 200 000 km zrobilem sam remont silnika za okolo 400 zl (wal musialem oczywiscie oddac...
~trybun ludu
Sedan 1.0 105 S,L,LS 46KM 34kW
w trasie pali 5,5 a w miescie 7,5 ale stanowczo odradzam jazde w trasie - ciezko to cos rozpedzic do 100-120 km/h pod byle goreczke trzeba redukowac, nie mozna wyprzedzac, caly czas czlowiek czuje jak auto sie meczy ma sie ochote wysiasc i popchac zeby pomoc silnikowi. w miescie jest jescze gorzej grzeje sie jak motocykle marki Komar. w lecie nie da rady przejachac przez centrum krakowa bez gotowania wody w chlodnicy. auto dobre jesli chcesz...
~Edek z Mladej Boleslav
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Najdłuższa trasa to było coś koło 1000 km w dwa dni. Grzałem nią cały czas 110 km/h i zeżarła mi po obliczeniu 6,2 l/ 100km plus cwiartka oleju. Praktycznie grzebałem juz przy wszystkim przy czy można było - od przeżartych rdzą drzwi do generalki. Wiekszość robiłem sam, czasem nie dawałem rady np. sprezyny tylne oddałem do naciągnięcia kowalowi. Ciekawy jestem miny mechaników jak bym podjechał do ASO :-)
~Gienek
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Jak mówie, idealnie ustawiony zapłon, zawory i poziom paliwa na pływaku gaźnika i przy umiejętnej technice jazdy można mieć średnio 6 l/100km bez większych problemów. Natomiast jadąc po mieście to wychodzi mi ok. 7l - max 7,5. Jeżeli ktoś pisze, że Skoda spala mu 8 czy 10 l /100 km to znaczy, że albo nie umie jeździć gaźnikowcem, albo auto jest w kiepskim stanie.
~NEWasek1
Sedan 1.2 120 L 52KM 38kW
Jak na taki samochód to ma niskie, niecałe 6l/100km w trasie przy spokojnej jeździe,a przy ponad 120km/h to troche więcej(max co nią wyciągłem to 150km/h i jeszcze luz był na pedale od gazu). Wiem z własnych doświadczeń.Nawet po mieście mało pali. W zime to lepiej żeby stała pod blokiem bo dużo pali(ssanie), ja może mało jeżdrze w zime i może dlatego inadodatek na krótkich trasach.
~Rzezniol
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Z gazem to jezdzi sie praktycznie za grosze ... 9 l gazu w miescie 7 - 8 w trasie. Przeglady ;) kto robi przeglądy za wyjątkiem rejestracyjnego w tym wozie. Części bajecznie tanie a jak ktos jeszcze mieszka na slasku w pobliżu czeskiej lub słowackiej granicy to cześci wychodzą taniej jak w "kapslu" czytaj maluchu ;)
~kropi@tlen.pl
Sedan 1.2 120 GLS 58KM 43kW
KA-TAS-TRO-FA! Po mieście dochodził do 13 l, trasa to jakie 8 przy spokojnej jeździe, strasznie był zjechany po tych 80 z hakiem tysiącach, kompresji nie trzymał, brał potworne ilości oleju (1l/300 km). Części bardzo tanie i dostępne. Sporo można zrobić samemu, nawet jak człowiek z innej branży ;-), dobra instrukcja napraw.
~foraq
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Spalanie na trasie rewelacyjne jak na ten rocznik, w mieście trochę więcej ale tak to jest już z takimi autami. Ogólnie rzecz biorąc na trasie pali mniej niż Matiz, a w mieście tylko troszkę więcej;) Ale jak na takie duże auto to bez zastrzeżeń... Szkoda że trzeba dolewać dodatek magnezowy do benzyny.
~taxi9608
Sedan 1.0 105 S,L,LS 46KM 34kW
Spalanie na poziomie 126p/CNQ. Co do cen części... to mogą wpędzić w kompleksy posiadacza dowolnego auta. Kompletne sprzęgło, oryginał (Słowacja)- 120 złotych, klocki 18 złotych, pasek klinowy 11 złotych. UWAGA! To auto ma łańcuch rozrządu. Żadnych stresujących pasków!!!