Ocena kierowcy - Skoda Citigo Hatchback 5d

RR, 11 lat temu
Rok produkcji 2012
Skoda Citigo Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW od 2011 - Oceń swoje auto
Inne : Przeczytaj.... Jestem fanem porządnego nagłośnienia w aucie (jakość nie hałas)Dokup zamawiając auto dodatkowe głośniki (500zł)Warto Warto. dostajesz lepszej jakości wszystkie głośniki i zamiast standardowych 2 masz 6. Jakość naprawdę ponadprzeciętna jak na fabryczny zestaw .Moja żona jeździ zafirą która była profesjonalnie wygłuszana (każda blacha plastyk nawet dach), wstawione głośniki za niezła kasę... jakie było moje zdziwienie jak włączyłem w City-malcu swoją płytę... porównując 500 zł do tego co jest w zafirze to stosunek cena/jakość jest super.
Szukałem auta które będzie małe ekonomiczne lekko się prowadziło nie brałem skody pod uwagę. Byłem w salonie VW i wsiadłem do up! Przejechałem się... Moim zdaniem jest to najlepsze małe auto na rynku,po części jest to zasługa niewielkich gabarytów i rozstawu osi które jest takie jak w większych autach.
uważam że silnik jest bardzo dobry , posunę się do stwierdzenia że lepszy od 1.0 Toyoty.Wiadomo jest to silnik 3 cylindrowy i troszkę to przeszkadza przy wkręcaniu go na obroty (dźwięk).
Skrzynia bardzo mi się podoba 1 i 2 pasuje do samochodu ładnie przyspiesza na tych biegach jak go przycisnąć.Na pozostałych biegach nie ma już przyspieszenia.
Jak dla mnie rewelacja,jeździłem przed kupnem wszystkimi autami na rynku segmentu A i B, tylko bardziej pasowało mi zawieszenie suzuki gdyż daje lepsze czucie przy dynamicznej jeździe.Proszę nie myśleć że biorąc auto od sprzedawcy jeździłem tam gdzie on chciał (auta testowałem na Warszawskich jezdniach jeżdżąc wolno jak i ostro nie szanując aut sprzedawców,potem trochę bocznych dziurawych , a na koniec fundowałem sobie jazdę drogą ułożoną dla tirów z płyt monowskich bez skrupułów dla auta jeden sprzedawca stwierdził że w swojej 20 letniej karierze nie przeżył czegoś takiego)
Tu nie mam co pisać , jest dobrze lusterka ok
Mi Pasuje lubię taki urok wnętrza i jak dla mnie jest dobrze. Auto kupiłem dla mamy jako prezent bo stwierdziłem że trzeba wymienić jej stare auto.Jak wsiadła do auta po przywiezieniu do domu Tak stwierdziła.... Przeszkadza jej regulacja elektrycznych lusterek -powinien ten \"fiut\" od regulacji być w innym miejscu, otwieranie okna pasażera jest tylko na drzwiach pasażera i tego co to wymyślił jak i tego co to zatwierdził powinni przenieść do innej pracy.
Mam wyrażenie że klima działa średnio przez chwilę testowałem, ogrzewanie chyba jest ok ... jest teraz październik czyli ani upał ani mróz i ciężko stwierdzić
Z przodu rewelacja dla mnie lepiej niż w większych autach gdyż nie jest człowiek tak obudowany plastykiem. Mam 184 wzrostu i ułomkiem nie jestem jak dla mnie super. Mama jest drobną kobietą o wzroście 153 i z pozycji jest też zadowolona. Zdecydowanie brakuje regulacji pionowej kierownicy. Przedni fotel pasażera dodatkowo wyposażyłem w regulację i dzięki temu tam też każdy sie dopasuje(w salonie na zwykłym fotelu było mi tak sobie). Co do tyłu szału nie ma , ale jak z przodu kierowca nie rozwali sie i pasażer to z tyłu da sie przejechać w godziwych warunkach.
W miarę docierania wycisza się auto.... Ale ogólnie auto jest ciche i przyjemne..... Ale tu mogłi przyłożyć sie lepiej.... z przodu są nadkola plastykowe i jest ok... z tyłu cienka blacha pokryta zabezpieczeniem(blacha od bagaznika jest tak cienka że sie ugina jak kapsel np od frugo...) Ja mam warsztat i zawsze nowe auto po zakupie jest zabezpieczane kilogramami konserwacji.nadkola podłoga dostały 5 litrów masy bitumiczno kauczukowej wiec blachy usztywniły się a auto zdecydowanie wyciszyło się.Pozwolę sobie jeszcze na odwołanie do konkurencji w nawiązaniu do zabezpieczeń antykorozyjnych.Uważam że skoda z małych aut jest najlepiej zabezpieczona
Ciężko się wypowiedzieć auto się dociera
Uwaga Przeczytaj.... Jak czytasz moją opinie Możesz pomyśleć że jestem stronniczy... do tej pory byłem zwolennikiem opla i fiata, miałem auta nowe i używane nie starsze niż 4 lata. Ale ta skoda mnie naprawdę zachwyciła.Jeżeli citigo będzie dostępna z silnikiem o dużej mocy na pewno sobie taką kupię
To się okaże.
To się okaże