Ocena kierowcy - Skoda Citigo Hatchback 5d

Krzysztof, 9 lat temu
Rok produkcji 2013
Skoda Citigo Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW od 2011 - Oceń swoje auto
Auto godne polecenia, auto kupione do określonych celów - dojazdy podmiejskie - i z tego zadania wywiązuje się doskonale. Tanie, zwinne, zwrotne. Wygląd nie ma dla mnie znaczenia.
Irytujący pedał srzęgła - czasem "stuka". Podobno tak to już działa. Irytująca głośna praca przekaźnika wycieraczek.
Wszystko ok, bez uwag. Dobrze zestrojona.
Dobrze, sprężyście, wygodnie. Nic więcej w tej klasie nie potrzeba.
Doskonała
Jak to skoda - wszystko na miejscu - aż nudno. Brakuje różnych udogodnień iłatwiających jazdę i obsługę samochodu np. brak możliwości opuszczenia szyby pasażera. Najbardziej brakuje lampki w bagażniku.
Bez zarzutu . Klima latem i zimą daje radę.
Jestem wysoki i nie mam problemu z miejscem za kierownicą. Nie jest to jednak auto rodzinne, gdy ustawię wygodnie fotel kierowcy, za mną miejsca już brak. Auto do jazdy miejskiej dla 2 osób , ewentualnie krótkie wyjazdy poza miasto. Nie jest to auto rodzinne na pewno.
Do prędkości 90 km/h cisza, powyżej 100 km/h słychać silnik znacznie głośniej.
Po przejechaniu 15 tyś km mam już spore doświadczenie jeżeli chodzi o spalanie autka. Generalnie trzeba powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z zakupu samochodu. Budowa samochodu jest bardzo prosta, nie ma wodotrysków ale wszystko jest tam, gdzie być powinno. Jeżeli chodzi o spalanie, to bardzo trudno jest uzyskać dane podawane przez producenta nawet na benzynie ale wartości osiągane i tak są bardzo zadowalające. Przy dojazdach do pracy i powrotach w cyklu mieszanym - podmiejskim, na trasach o długości około 30 km auto na pełnym baku gazu przejeżdża około 450 km. Czasem udało się dobrnąć do 500 km, zdarzały się tankowania na dystans około 420 km. Charakterystyczne dla auta jest stosunkowo małe spalanie przy spokojnej jeździe do prędkości około 80 kmh, powyżej 100, przy próbach wyprzedzania, dynamicznej jeździe średnie spalanie skacze na trasie do około 5,5 litra ( wskazanie z komputera ). Średnio z większości rachunków za gaz spalanie wychodzi mi około 5,3 litra LPG/100km i to jest moim zdaniem reprezentatywna wartość i jest to dla mnie rewelacja.
Za każdym razem, gdy podjeżdżam na stację mam uśmiech na ustach. Niech to będzie moim komentarzem w tej kategorii.
Na obecną chwilę brak usterek.
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.0 60KM 44kW [l/100km]