Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

krzmal, 9 lat temu
Rok produkcji 2002
Skoda Fabia I Hatchback 1.4 60KM 44kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Brak jakichkolwiek usterek a to podobno jest najgorszy model silnika tego modelu.
Układ elektryczny : palące się żarówki
Układ hamulcowy : wymiana klocków i tarcz dosyc często
Układ hamulcowy : drążek ręcznego szybko się wyciąga i przestaje łapać
Auto prezentuje się dobrze, brak problemów z lakierem i nigdy nie stanęło mi lub nie zapaliło w zimę. Drobne usterki bez większych problemów.
Szyby dosyć często parują w zimę mimo wymiany filtrów kabinowych. Brak klimatyzacji. Auto nagrzewa się stosunkowo szybko po ok. 10 min jazdy w zimę.
Jak na auto z tego rocznika wielkośc bagażnika i przestrzeń jest zadawalająca w porównaniu do konkurencji. Np Yaris czy polo.
Auto jest dosyć toporne w dobrym znaczeniu tego słowa. Idzie za tym też nie najcichsza praca silnika, ale mnie to odpowiada osobiście.
Oprócz wymiany oleju, klocków, pasków, filtrów i niestety żarówek dosyc często koszty przy normalnym i katalogowym serwisowaniu są niskie.
Auto nigdy mnie nie zawiodło i nie zatrzymało sie na srodku drogi. Serwisuje i sprawdzam bez przesadnej ostrożności i nie wedlug okreslonych dat. Jak czas pozwoli. Zazwyczaj na przeglądzie wychodzi, że albo zuzyły się klocki, albo zapiekł sie ręczny bo go nie używam... Mimo tego auto jest bardzo dobre. Wymiana żarówek [zwłaszcza H7~ 30PLN /szt.] bardzo częsta. Dodatkowo przez ostatnie 3 lata: - wyciagnął mi się drążek ręcznego i nie łapał - wysiadła tylnia wycieraczka [wina elektryki] - pojemnik na płyn chłodniczy jest nieszczelny i czasami muszę go dolewać, odkręca sie kapsel podczas jazdy...no niby szczegół, ale upierdliwy.
to raczej nie usterki, ale drogawe zakupy: - opony kupione z autem w salonie do wymiany po 90 tys. km, co juz jest według mnie późnawo. ~koszt w zależności od marki, mój 800PLN - akumulator wymieniony po 6 latach użytkowania ~500 PLN - wahacze, klocki, tarcze itp. koszty niewielkie, ale wymieniane były juz 2 razy na 12 lat jazdy przy przejechanych 100tys km. [nie jeżdzę duzo]
Skoda Fabia I Hatchback