Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

Maciej Piła, 12 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2003
Skoda Fabia I Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
Jeśli się weźmie ceną za wyposażenie, to jest super. Jak kupiłem moje auto w 2010 roku za 15500zł. Rocznik 2003 i przebieg 123tyś. Wyposażony w klimę, spryskiwacze na przednie lampy, wszystkie szyby elektryczne, lusterka też, bardzo dobrze wyposażony. I motor 1,9 TDI 101km. Kupić takiego golfa, to trzeba dorzucić kila tyś. A auto ma jechać do przodu, nie sprawiać problemów. I o to mi chodziło. Jestem na tak. Jest parę drobiazgów, jest parę rzeczy na nie. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. ;) Polecam. Da się jechać dynamicznie. Jak na taką masę i taką moc... super. Jest frajda z jazdy. Ma ta skoda kopa ;)
Co do silnika nie będę się rozpisywał. Jest dobrze znaną jednostką napędową. Najważniejsze- odpukać... niezawodna.
No przyzwoita praca. Ale coś się zaczyna dziać. Trzeba sprawdzić sprzęgło. Takie są moje odczucia.
No jest małe, więc i zwrotne. Precyzyjny ten układ. Nie narzekam.
Hmmmm... nie mogę pojąć, dlaczego lusterko jest mniejsze od strony pasażera. Ile na tym koncern zaoszczędził. Słupki są za szerokie. Trzeba się \"powychylać\" by nikogo nie trącić. Do tyłu... nawet może być. Ale jeździłem innymi markami i muszę przyznać, że nie jest tu szczyt marzeń.
No niby wszystko na swoim miejscu, ale mogło by być bardziej nowocześnie.
No daję radę. Mam klimatyzację. Ale siostra jej nie ma. Masakra. Porażka. Brak słów bez klimy. Ale u mnie jest ok..
Miejsce za kierownicą... Mam prawie 190. Nie ma rewelacji. Fotel katastrofa. Dla mnie za mały. Tył... 2 osoby dorosłe poradzą sobie z trudnościami podróży. Ale trzy już kiepsko. Dzieci nie będą narzekać... choć moja córka jak siedzi, to kopie przedni fotel. ;)
Silnik słychać. Pompowtryskiwacze.... słychać. A tak może być. Nie ma takiej tragedii.
Rewelacja. Sprawdziłem jak się zachowuje na trasie na ekojeździe. Wyszło mi 4,2L/100km. Taniej, to i na gazie nie jest. Zimą więcej spali. Wiadomo. Latem... Trasa na autostradzie z zapakowanym konkretnie autem i jazda 140k/h - 4,5L/100. Miasto da się zejść poniżej 6L. Zależy to od sposobu jazdy, nagrzania silnika, korków. Wiadomo. Ale spalanie jak dla mnie REWELACJA!
Doskonale! Polecam. Można kupić inne w tej cenie, Tak zgadzam się, ale ma każdy prawo wyboru. I trzeba tak kupować jak się każdemu podoba. Tu mi odpowiadała ta \" jakość/cena \".
Z drobiazgów... końcówki spryskiwaczy na szybę. Kiepsko podają. Może wina płynów zakupionych przedtem. Kamień osiadł. Nie wiem. Ale idzie wyczyścić- najlepiej latem, by nie połamać. Zamki trzeba przesmarować przed zimą. Taka rada. U mnie nie był używany, ale WD40 naprawiło. A tak, to ok. Ja na tą markę. Zawsze coś wyskoczy. Jak w każdej marce i modelu.
Przed zakupem sprawdzić koniecznie zawieszenie. Nie jest za trwałe ( no i nasze drogi ). Tylne hamulce- szok. Bębnowe. Zacinają się. Mankament tego auta. Na parkingu lepiej zostawić na biegu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

5,2