Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

marco1891, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Skoda Fabia I Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : auto warte uwagi,maly ale wariat a przy tym tez super oszczedny
Zawieszenie
Inne
To byla moja juz 2 Fabia.Szukalem auta pod katem wyposazenia,mocy,i oczywiscie ceny.Pierwsza Fabia byla z wyposazeniem extra,ta druga nie wiem jaka to wersja byla bo nie bylo napisane,ale bylu podgrzewane fotele,tempomat,szyberdach automatic.wszyskie szyby elektro lustra tez podgrzewane,i skorzana kierownica co w porownaniu z 1 fabia bylo super przyjemne.I przednie fotele pelna regulacja jak i kolumna kirownicy.Auto nie jest samochodem rodzinnym i jesli ktos takie szuka to sie pomylil,autko jest dobre dla pary mlodych ludzi ktorzy lubia szybko i tanio podrozowac.
Silnik jest super!jak na takie autko to moc i oszczednosc idzie w parze,jesli ktos chce diabla na drodze musi wybrac wersje rs 131km. Auto kupilem z przebiegiem 132tys.km.podobno mialo padac turbo bo znajomy znalazl pod maska krople oleju.w 3 lata zrobilem 90tys. i turbo dalej dzialalo...
Skrzynia super wszystkie biegi wchodza bez problemow wszystko na wyczucie i precyzyjnie
Zawieszenie dobre ale niezabardzo na polskie drogi.Piasty to jakas poraszka 3 razy przod wymiana,problemy z czujnikiem abs.Elementy gumowe tez nie wytrzymuja dlugo.Najlepiej brac gumy z rs
Jak pisalem dla 2 osob jest ok.Majac fotele regulowane gora dol nikt nie powinien miec problemow ze znalezieniem pozycji za kierownica
Wszystko pod reka,jak to w koncernie vw,raz za kolkim koncernu vw i czy to golf,a4,czy seat ibiza wiesz gdzie co jest
Wentylacja daje rade.W lecie chlodzi w zimie grzeje.gorzej jak sie popsuje,a u mnie padla...
Z przodu jest ok.tyl nie wiem nie jezdilem hehe.ale z tylu 2 osoby jest ok,3 to juz scisk no chyba ze przedszkolaki to moze jeszcze idzie jechac
Wiele sie nie mozna spodziewac po tej klasie aucie ale do 130 jest ok.2 to diesel takze jest normalnie troche duzo glosniej niz w benzynie
Jest ok.Czesci zawsze kosztuja ale nie kupowalem auta z mysla ile kosztuja czesci,zeby go non stop naprawiac i wydawac kase na czesci,nie mam porownania z innymi markami
Auto oszczedne,a zarazem zrywne i dynamiczne.Raczej auto bylo na drodze a nie u mechanika,jesli ktos jezdzi to wiadomo ze to i owo sie zuzywa i trzeba wymienic takze normalna eksploatacja plus ekstra usterki ktore od czasu do czasu wystepuja
A teeraz lista co poszlo a Fabi nie tak.Piasty przod nie wytrzymuja zbyt wiele,czasami sypia sie po 30tys,ja wymienilem 3 razy ale nie kompletami.Ogrzewanie zaczelo szwankowac uderzenia goraca lub zimno.Strzelaja zaczepy szyb u mnie strona pasazera.Zacial sie czujnik na pedale hamulca ale po poradach internetowych naprawilem sam trzeba przeczyscic i nasmarowac.A zapomian bym zarowki padaja co roku przynajmnie tak bylo u mnie.Podgrzewanie foteli tez zaczelo szwankowac
Takich nie mialem,autko zawsze dowiozlo mnie do celu,a te male *******ki to zawsze mozna sie umowic u mechanika i ponaprawiac

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

Usterki Skoda Fabia I