Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

Marcin, 18 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2004
Skoda Fabia I Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Mysle ze wersja RS z ognistym dieslem i lepszymi materialami we wnetrzu to na prawde swietne auto! Jednak wersja SDI ktora mialem okazje jezdzic to zupelnie przeciwny biegun;)
Jedzilem wersja SDI, spodziewalem sie strasznego mula a tymczasem bylem mile zaskoczony, do okolo 60 km/h idzie na prawde niezle, potem czuc ze to slabizna ale mimo wszystko lepiej niz sie spodziewalem. Silnik jest jednak przerazliwie glosny i klekot dokucza nawet po rozgrzaniu.
Skrzynia bardzo precyzyjna i krotko zestopniowana, biegi wchodza wrecz idealnie.
Jak na samochod tej klasy dosyc dobre prowadzenie, jezdzlem ta wersja tylko po miescie wiec nie moglem sprawdzic jak auto zachowuje sie przy wyzszych predkosciach.
Mam wrazenie ze w poczciwej Felicii nagrzewanie dzialalo znacznie lepiej:)
Ciasno. Jestem wysoki i kierownica przeszkadzala mi w swobodym usadowieniu sie na fotelu kierowcy, z tylu tez kiepsko. Mam wrazenie ze w tej kategorii Felicia takze jest lepsza.
Jak juz wspominalem jezdzilem wersja SDI i klekot dobiegajacy do wnetrza byl okrutny. Zimny silnik pracowal doslownie jak w Ursusie, po rozgrzaniu bylo tylko niewiele lepiej:/

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

5,8