Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

MaGgelan, 21 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2001
Skoda Fabia I Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Uwazam ze warto bylo wydac te pieniadze na Fabie, fakt - nie do konca jest to Volkswagen ale to autko jest naprawde bardzo przyjemne, zwinne, oszczedne i szybkie (do 210km/h sie potrafilo rozpedzic:).
Elastycznosc silnika naprawde dobra, z 40 km/h na 3 biegu rozpedza sie bez wahania
Problemy z wrzucaniem wstecznego (mam wrazenie jakby dźwignia nie wchodzila do konca0), ostatnio problemy z wrzucaniem 3 biegu. Juz jedna regulacja skrzyni byla po 10 000 km.
Zawieszenie jak na tej klasy auto zadowalajace. Jak dla mnie ani nie jest zbyt twarde ani miękkie.
W wersji kombi tylne slupki bywaja uciązliwe przy cofaniu.
Podstawki na napoje w klapie schowka sa zbyt plytkie, pelna puszka z napojem wypada przy hamowaniu tudziez skrecaniu. Miejsce na drobiazku kolo drazka zmiany biegow jest okragle i przez to wypadaja z niego ciezsze przedmioty.
W tej kwestii nie mam zastrzeżen.
Tak jak wyzej.
Nie jest tak cicho jak w wersji benzynowej aczkolwiek szczegolnie przy wiekszych predkosciach jest calkiem komfortowo i cicho.
Na trasie przy spokojnej jezdzie potrafi zejsc do 4l/100km. Mialem dylemat: Berlingo HDI (podobne wyposazenie+klima) czy Fabia. Po analizie kosztow eksploatacji Fabia wychodzi sporo tańsza.
Za te pieniadze ciezko bylo kupic cos rownie dobrego.
Po roku wyczerpala sie bateryjka w pilocie centralnego zamka. (nie wiem jaka ma zywotnosc ale wydaje mi sie ze rok to malo). Poza tym zadnych zastrzezen do drobiazgow.
Narazie na szczescie brak powaznych usterek.
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Skoda Fabia I Kombi