Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

Y, 17 lat temu
Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2006
Skoda Fabia I Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Autko swietne. Male zwinne jak narazie nie zawodne przewyzszajace drozsze auta typu Jetta. 101 koni radzi sobie tutaj nie samowicie jeszcze troche i doloze chip bedzie lepiej. Calkiem drogie (85000) ale nie dostanie sie innego auta w max wyposazeniu za tyle. Jedyne co mnie denerwuje to calkiem mala bateria. Wymienilem radio na Alpine bo standardowe CD nadaje sie do smieci wystarczy troche podglosic i przygasalo podswietlnie radia. Teraz jest radio, subwoofer i glosniki alpine i przygasa podswietlenie na tablicy rozdzielczej. Nawet kondensator nic nie daje.
Silnik jak dla mnie bomba. Jak na Skode bardzo zrywny. NIby tylko 100km ale 2.0 Vectra wysiadla. Przydaloby sie jeszcze kilka konikow np 130 jak RS (jeszcze rok i chip). Poza tym wiadomo jak kazdy diesel zimny to glosny.
Skrzynia jako tako jak dla mnie za krotki przelozenia ale bigi wchodza bez zarzutow.
Trzyma sie drogi niesamowicie. Bardzo jej ufam na zakretach. Jedyne co na samym poczatku wyrzucilem opony i zalozylem Toyo. Od razu jest lepiej i cieszej w aucie. Problem sie zaczyna na bardzo mokrej nawieszchni. Ale to juz opona. Ogolnie zawieszenia swietne ktorego nie znajdziesz w zadnym innym aucie tej klasy.
Widocznosc dobra. Przydaly by sie chociaz w opcji czujniki na przod. Tylne slupki troche ograniczaja widocznosc.
Tak jak byc powinno wszystko pod reka a ja nie pod reka elektryka pomoze. Swietnie zaprojetowana deska rozdzielcza
Ogolnie nie jest zle a nawet dobrze. czasem trzeba tylko uzyc AC ale nawet w deszu nie mam problemu z usunienciem pary. Wentylacja wg mnie lepsza niz BMW 3 2005r. Ogrzewanie wg mnie dobre. wystarcza jakies 10min jazdy zeby bylo naprawde cieplo
Auto dla pary. Mam prawie 2m wzrostu moja narzeczona lubi komfortowo podrozowac... Z tylu mozna jedynie polozyc bluze lub kurtke. Ja mam Fabie kombi wiec z pomieszczeniem czegos nie ma problemu dla mnie to i tak jest to auto do pracy. Taki komfort jak ja lubie tylko 2 osoby ale 4 oczywiscie da sie scierpirc bez wiekszych wyrzeczen, 5 nie ma takiej opcji jezeli jedzesz gdzies dalej niz na druga strone ulicy.
Diesel wiec wybaczam niektore niedogodnosci.
Ekonomiczne to jest w porownaniu z 55AMG ktore uzywam do dalszej jazdy acz kolwiek nie tak wspaniale jak podaje producent. Po miescie 7-8 przy normalniej jezdzie na trasie 6,5l/100 ale nie patrze na komputer wiec nie jest zle. Na niemieckim Shell V-Power Diesel przy sredniej 140 na autobhanie 4,8. Komputer zawyrza srednia i to bardzo czasem nawet o 1l/100 z reguly jest to ok0,4-0,6l/100
Auto nie jest tanie (moja kosztowala 85000) ale za to jest skora xenon 4 jasie esp asr i inne wynalazki. O ile nie bedzie sie psulo nie zmieniam na nic innego. Jest male oszczedne ale da sie poszalec. Dla amatorow naprawde ostrych wrazen podecam emki lub amg ale nawet dla kasiastych jazda tym autem na codzien to nie lada koszty.
Odpukac w niemalowane nic oprocz jakiegos lacznika w zawieszeniu wymiana na gwarancji.
Cos jest nie tak z zawieszeniem ale beda to robic na gwarancji ogolnie sciaga raz w lewo raz w prawo. Jezeli to ma byc w ramach gwarancji mam to gleboko....

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

6,7