Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

bp, 15 lat temu
Silnik 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Rok produkcji 2007
Skoda Fabia II Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW od 2007 - Oceń swoje auto
To tylko silnik 3 cylindrowy ale można sie przyzwyczaić. Wg mnie wystraczająco eleastyczny do spokojnej jazdy wystarczający
Biegi wchodzą doskonale
Układ jezdny wyśmienity - bardzo dobrze trzyma sie drogi - szerokie opony 195/55 R15. Dosyć głośna praca zawieszenie. Zawieszenie nie za twarde i nie za miękkie - dla mnie w sam raz
bez zastrzeżeń
konkurencja wypada blado. porównywałem grande punto, clio, corsa D, colt, 207 itp. i w tej klasie fabia oferuje największą ilośc miejsca i bagażnik
w zimę fajnie grzeje w lato fajnie chłodzi (klima) przy 32 stopniach wg komputera - w środku przyjemny chłodek ale taki mały silnik odczuwa prace klimy znacznie - trzeba sie przyzwyczaić (spadek mocy)
tak jak przy ergonomi - najwiekszy samochód w swojej klasie
wydaje mi sie że do 100 jest ok ale powyżej robi sie głośno ale chyba konkurencja ma podobnie
spalanie moge podać wg komputera. Max to oczywiście chyba bez ograniczeń jak sie chce:) natomiast obecnie średnie spalanie mam na poziomie 5,5 natomiast minimalne przy naprawde oszczędnej jeździe to 4,3 (bez klimy) oczywiście z klimą to ok 1,3 litra wiecej
w tej klasie ten samochód to najlepszy stosunek jakości do ceny. I nikt niech nie mówi że clio, grande punto, 207 czy inne maję lepszy stosunek jakości do ceny. porównajcie wyposażenie do ceny nic nie wyjdzie lepiej od fabii. Jak ktoś chce polemizować to nie ma oczym wystarczy sprawdzić
jedynie alarm do wymiany ale to ASO montowało - deska troche skrzypiała ale poradziłem sobie z tym - znalzłem kilka punktów gdzie bedzie deska skrzypiała i to zapewne we wszytskich modelach - u mnie obecnie zero stuków
narazie tylko leję paliwo - wszytsko ok - nowy samochód - tylko 12000 km przebiegu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW [l/100km]

5,4