Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

Wtec, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 85KM 63kW
Rok produkcji 2008
Skoda Fabia II Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW od 2007 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Wreszcie w Skodzie przestali oszczędzać na oponach, wcześniej wtykali te swoje Matadory, które od nowosci nadawały się do wymiany i psuły tylko zawieszenie.
Jak w starej Fabce, bez zarzutu, miałem starego sedana od 2002 z silnikiem 1,4 (75KM), nowy HB waży więcej niż sedan, więc różnica w dynamice nieduża.
Lepsza manualna jest tylko w Hondach.
Przez podwyższenie nadwozia subiektywne odczucie wywrotności, nie potwierdza się ono jednak w praktyce (opony195/55/15). Mam nadzieję, że popracowali nad osłonami aortyzatorów (w starej po deszczu skrzypiało, w nowej na razie spokój!)
Ogólnie dobra, ale w przedniej szybie odbijają się plastiki deski, i nie mogę się przyzwyczaić do braku kufra (poprzednio sedan). Światła projekcyjne świecą świetnie, ale blisko, może to kwestia ustawienia, muszę podjechać do serwisu.
Dałbym najwyższą notę, gdyby nieklamki wewnętrzne, komu przeszkadzały stare, lepiej umiejscowione?
Jak w starej-oki. 3 i 4 bieg wentylatora słychać, no i sprężarkę klimy czasami też.
Lepej niż w starej, wygodniejsze lepiej profilowane standardowe siedzenia, więcej miejsca+lepsze wsiadanie do tylnej kanapy.
Mogłoby być lepsze, duży plus za matę wygłuszającą pokrywy silnika w standardzie (w starej w wersji Fresh+ nie było).
Jeździ to i pali-nie skupiam się na takich duperelach, ale chyba w normie, od początku średnia 6,4(dane z komputera pokładowego, 80% miasto, nie chce mi się liczyć tego na palcach).
Jak za tę kasę nic lepszego nie kupicie! Chodziłem 7 m-cy za nowym samochodem i wiem co mówię, no chyba, że marzy Wam się golas z 2poduszkami i klima manualna za 5tys.
Skrzypi coś od strony pasażera,w stosunku do starej skopali przełącznik komputera i jego reset-ciągle się zablokowują włączniki! Mniejsze schowki, brak wyściółki gumowej w schowkach (poza tunelem środkowym).
Ściągała w lewo od początku (serwis usunął), wyciek płynu chłodniczego przy zbiorniczku, drzwi prawy tył źle wyregulowane (trudno zamknąć), odpadła uszczelka przedniego plastikowego słupka (czekam na sprowadzenie całego elementu).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 85KM 63kW [l/100km]

6,6