Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Hatchback

Wojtek, 3 lata temu
Silnik 1.0 MPI 60KM 44kW
Rok produkcji 2018
Skoda Fabia III Hatchback 1.0 MPI 60KM 44kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Mam Fabię II i III - Wole II-kę. Fabia 3 ma przejechane 102 000 fabia 2 ma prawie 260 000. Fabia 2 pewniej trzyma się drogi. 3ka przy ok 120 km/h zaczyna się zachowywać jakby sama chciała decydować którym pasem jedziemy. W 3ce mniej miejsca za kierownicą jak i za siedzeniem kierowcy. Ustawiając fotel kierowcy m niej więcej w ten sam sposób w 2ce siadam za sobą i jest mi bardzo wygodnie w 3ce kolanami dotykam fotela kierowcy.
60 KM to stanowczo za mało. ktoś napisał w komentarzu ze do 100 km/h przyspiesza i to wszystko co można napisać. Zgadzam się w 100 %. to auto właściwie się nie porusza na czwartym biegu 4000 obr/min. na na szafie 80 km/h :(
w 2ce znacznie bardziej precyzyjna i intuicyjna. przy wrzucaniu 5tego biegu w Fabi III zastanawiam się czy to na pewno 5 czy możne 3. ewidentnie brakuje 6tego biegu.
mam tu chyba jakieś stopniowane wspomaganie. na parkingach jest super. Auto znacznie gorej prowadzi się przy wyższych prędkościach. powyżej 80 km/h zaczynamy miec wrażenie coraz mniejszej kontroli nad autem.
jezdze za krótko by co s powiedzień. na razie ok. W 2ce za to jest bardzo miękki lamier. każdy kamień czy "pikniecie" drzwiami przez inny samochód od razu pozostawia ślad. Mam nadzieje że w 3ce sa twardsze lakiery
Super. parkuje w dziurze po matizie :) w 3ce nie mam czujniów parkowania w 2ce mam. ale wydaje mi się ze widoczność w 3ce lepsza.
Dramat. Cały czas dotykam lewym kolanem dźwigienki regulacji kierownicy. Jak się odsunę to nogę na sprzęgle mam całkowicie wyprostowana a tego nie lubię, a poza tym za mną nikt dorosły nie usiqadzie
chyba w normie. w lecie chłodzi zimą nie jeździłem ale jest funkcja grzania
j.w w ergonomii i ogólnym opisie. 2ka wygodniejsza
w tej klasie ok
mam ja w gazie. jeżdżę nawet 500 m do sklepu. bo mnie stać :) prawie nie pali
szału nie ma, ale cena za tak świerze auto też niewygurowana
żadne pierdoły mi się nie przytrafiły
nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 MPI 60KM 44kW [l/100km]