Lista ocen Skoda Kamiq (21) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fidelio
Crossover 1.0 TSI 110KM 81kW
Po silniku 1.0 trzycylindrowym nie spodziewałem się nic dobrego, ale miło mnie zaskoczył. Właściwie jest niesamowity. Dynamika - przy właściwych przełożeniach stanowczo zadowalająca na trasę, a w mieście nawet łatwo znaleźć się wśród tych szybszych ruszających spod świateł. W mieście jazda z tą jednostką sprawia przyjemność. Silnik bardzo dobrze wyciszony, nawet czasem trudno odróżnić, czy w ogóle chodzi, czy nie, niestety - także czasem, z...
~Bartosz
Crossover 1.0 TSI 110KM 81kW
Celowałem w 1,5 TSI ale testówka była tylko z 1,0 TSI. Pomyślałem - no trudno, będzie się ledwo toczył ale ocenimy inne rzeczy. A tu szok! Mały diabeł, skurczybyk po prostu. Po jeździe próbnej autentycznie zapytałem sprzedawcę czy na pewno dał nam auto z silnikiem 1,0 bo niedowierzałem. Pewnie - 150KM byłoby lepsze ale te 110 KM jest co najmniej w zupełności wystarczające a tak na koniec dnia - świetne i nie potrzeba nic więcej. Chyba że się...
~verx33
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
Naprawdę fajna jednostka napędowa już dopracowana odpowiednio do użytkownika oczekującego troszkę więcej od swojego samochodu Świetnie działający system ACT, bzdura o jakiejkolwiek zmianie charakterystyki pracy silnika auta, jakieś wibracje czy terkot brak ,niewidoczne płynne przejście do pracy na dwóch cylindrach informujące na wyświetlaczu tylko u mnie nie często się pojawia jak już to na trasie poza miastem .
~Krzysiek
Crossover 1.0 TSI 110KM 81kW
Znacznie lepszy niż można się spodziewać. 3-cylidrowy benzyniak łagodniejszy niż najnowocześniejszy diesel, a dla siedzących w środku nie do odróżnienia od zwykłych silników czterocylindrowych. Osiągi dla świadomego kupującego wręcz zaskakujące. Dużo lepsze niż w moim poprzednim 2.0DiD i to zarówno jeżeli chodzi o prędkość maksymalną jak i pomiar 0-100 km/h.
~Dw
Crossover 1.0 TSI 115KM 85kW
Silnik 1.0 TSI 115KM 200NM przez złośliwych nazywany kartonem mleka a wg mnie jest to najlepszy silnik litrowy na rynku. oszczędny i dynamiczny jak na swoją pojemność. W Kamiqu jak i T-crossie jest bardzo dobrze wyciszony. W codziennej eksploatacji nic więcej nie jest potrzebne. Z wyprzedzaniem nie ma problemu. Polecam każdemu jazdę próbną.
~Wcale nie skodziarz
Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW
1,5 - spalanie zależne od stylu jazdy (4-7 l/100 km), a osiągi takie, że aż musiałem ze stoperem sprawdzić. Wynik: 7,8 s do "setki". Prędkość maksymalna jaką udało mi się osiągnąć po płaskim: 232 km/h. Leję paliwo 98, ale można też lać 95.
~Marek
Crossover 1.0 TSI 110KM 81kW
Silnik ogólnie ok, dynamika znośna, nie kupowałem auta wyścigowego. Niestety silnik w teorii oszczędny okazał się paliwożerny , standard to 7 - 8 litrów i to przy normalnej jeździe. Delikatna jazda to 6,5 - 7. Zdecydowanie za dużo
~PJ40
Crossover 1.0 TSI 110KM 81kW
Głośny na wysokich obrotach i... niestety przy dynamicznej jeździe dużo pali. Ale to kwestia ruchu, przestrzegania przepisów i ciężkiej nogi. Da się jeździć oszczędnie, a moment obrotowy zaskakuje.
~tymek
Crossover 1.0 TSI 110KM 81kW
DSG wraz z aktywnym tempomatem...działają tak wyśmienicie, stabilnie i łagodnie (np. przyhamowując z górki, by nie przekroczyć zadanej prędkości), że częściej jeżdżę na tempomacie, niż bez.
~Piotr D.
Crossover 1.0 TSI 110KM 81kW
silnik 1,0 110 km w gazie .. mam dopiero 400 km przebiegu ale mogę polecić ponieważ przyspiesza tak jak powinien , czasem nawet zapomnę ze jadę na 4 ce zamiast zmienić na 6 taki cichy.